REKLAMA:

Dożywocie dla porywaczy 15-latki?

policja
27.03.2017 r., godz. 12.45
Dwóch mężczyzn, którzy porwali 15-letnią mieszkankę powiatu wysokomazowieckiego usłyszało zarzuty. Grozi im nawet dożywocie.

Przypominamy, że w środę, 22 marca w Jabłonce Kościelnej (powiat wysokomazowiecki) doszło do porwania 15-letniej dziewczyny. Nastolatka została wciągnięta do samochodu przez dwóch mężczyzn w wieku 23 i 29 lat, a następnie wywieziona do lasu, gdzie doszło do czynów przeciwko wolności seksualnej. Na ratunek młodej dziewczynie ruszyli mieszkańcy Jabłonki Kościelnej. Spłoszeni przez nich sprawcy zaczęli uciekać i potrącili myśliwego. Ten nie został dłużny i strzelił w koło uciekającego pojazdu. Auto wylądowało na drzewie, a mężczyźni zaczęli uciekać pieszo. Po niedługim czasie zostali zatrzymani przez wysokomazowiecką policję.

Jak udało nam się dowiedzieć, na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec sprawców tymczasowy areszt. Po piątkowych przesłuchaniach świadków i podejrzanych, mężczyźni zostali oskarżeni o porwanie nieletniej, dopuszczenie się czynów przeciwko wolności seksualnej, a także za podżeganie i usiłowanie zabójstwa. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet dożywocie.

- „Przy zarzutach dotyczących podżegania i usiłowania zabójstwa chodzi o to, że mężczyźni próbowali przejechać samochodem jedną osobę, która brała udział w zatrzymaniu sprawców. Przy zarzucie usiłowania zabójstwa, czy też podżegania do zabójstwa jest tak samo jak przy samym zabójstwie, czyli kara nie mniejsza niż 8 lat pozbawienia wolności, ale także 25 lat, jak i dożywocie.” - powiedziała nam prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: