REKLAMA:

Porwanie nieletniej niedaleko Zambrowa. Prawdopodobnie doszło do gwałtu

policja
23.03.2017 r., godz. 14.20
15-letnia dziewczyna została porwana przez dwóch mężczyzn. Prawdopodobnie doszło również do gwałtu. Sprawcy zostali zatrzymani przez policję. Okoliczności wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Wysokiem Mazowieckiem.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 22 marca w miejscowości Jabłonka Kościelna (powiat wysokomazowiecki). Popołudniu 15-latka została wciągnięta do samochodu przez dwóch mężczyzn. W poszukiwania dziewczyny zaangażowali się mieszkańcy wsi oraz policja.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Wysokiem Mazowieckiem. Nieoficjalnie mówi się o tym, że mężczyźni wywieźli nieletnią dziewczynę do lasu, gdzie prawdopodobnie doszło do gwałtu. Spłoszeni przez mieszkańców Jabłonki Kościelnej, sprawcy zaczęli uciekać i potrącili myśliwego. Ten miał nie zostać dłużny i strzelić w koło uciekającego pojazdu. Auto wylądowało na drzewie, a 23- i 29-latek zaczęli uciekać pieszo. Po niedługim czasie zostali zatrzymani przez wysokomazowiecką policję. Prawdopodobnie sprawcy nie byli trzeźwi. Tak wygląda wersja nieoficjalna – a czy została ubarwiona przez świadków, dowiemy się w najbliższym czasie.

Niestety prokurator rejonowy na tym etapie śledztwa nie chciał ujawniać szczegółowych okoliczności zdarzenia.

- „W dniu wczorajszym zostały zatrzymane dwie osoby w wieku 23 i 29 lat. Obecnie trwają intensywne czynności zmierzające do ustalenia stanu faktycznego i zebranie dowodów, które ewentualnie przyczynią się do rozliczenia procesowego tych zatrzymanych.” - powiedział nam Grzegorz Kryszpin, Prokurator Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem.


BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: