REKLAMA:

Potyczki Teatralne na deskach Centrum Kultury [foto]

kultura
18.03.2017 r., godz. 16.30
„Potyczki Teatralne” w Centrum Kultury w Zambrowie, 18.03.2017r.
Występy dziecięcych i dorosłych grup teatralnych można było zobaczyć w ramach dzisiejszych "Potyczek Teatralnych" w Centrum Kultury w Zambrowie.

"Potyczki Teatralne" organizowane po raz dwunasty przez Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie odbyły się dzisiaj, 18 marca w sali widowiskowo-kinowej w Centrum Kultury w Zambrowie. Na scenie zaprezentowało się 5 grup teatralnych.

Jako pierwsze pojawiły się „Skrzaty” z Miejskiego Przedszkola Nr 6 w Zambrowie. Młodzi artyści w wieku 5-6 lat, pod kierunkiem Bożeny Saniewskiej i Barbary Groszfeld, zaprezentowali się w przedstawieniu pt. „Śnieżka i 7 krasnoludków”. Następnie na deskach sali widowiskowo-kinowej pojawiła się „Baba Jaga”, jak się okazało - wcale nie taka straszna. Urozmaiconą wersję bajki przygotował, pod opieką Grażyny Dąbkowskiej, dwunastoosobowy zespół pod nazwą „Piąteczka” ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie. Kolejną grupą był „Mały Teatrzyk” z Ośrodka Wsparcia Rodziny „Caritas” Diecezji Łomżyńskiej oddział w Zambrowie. Dzieci, przy wsparciu 16-letniego wolontariusza, przedstawiły „Ptasie radio”. Nad całością bacznie czuwała Barbara Reinke. Następnie na scenę wmaszerowali żołnierze, a publiczność mogła szczerze pośmiać się podczas satyrycznego występu pt. „Nasze wojsko” w wykonaniu Teatru Form Różnych działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie. Potem wszyscy obejrzeli „Wesołe Skrzaty” ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie w przedstawieniu pt. „Jaś i Małgosia”, do którego dzieci przygotowała Monika Chaberek.

Na zakończenie dzisiejszych „Potyczek Teatralnych” widzowie kolejny raz mogli zobaczyć Teatr Form Różnych. Tym razem w przedstawieniu „Peronowy song”. Warto podkreślić, że Teatr Form Różnych działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie to najstarsza i najbardziej doświadczona grupa teatralna w naszym mieście. Tworzą ją zambrowscy aktorzy-amatorzy w wieku od 8 do 84 lat, którzy pod kierunkiem Małgorzaty Trochy występowali już na wielu scenach w naszym województwie.

Po każdym występie poszczególne grupy wraz z opiekunami otrzymywały pamiątkowe dyplomy.

„Potyczki Teatralne” to coroczna pozycja w programie kulturalnym zambrowskiego MOK-u. Stanowią one formę prezentacji dorobku artystycznego grup teatralnych działających w naszym mieście. „Potyczki” pozbawione są rywalizacji - tu nie ma zwycięzców, ani przegranych.


RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: