REKLAMA:

Ludwik Wiśniewski z Wiśniewa skończył 100 lat [foto]

społeczeństwo
17.03.2017 r., godz. 11.30
Ludwik Wiśniewski z Wiśniewa skończył 100 lat
100. rocznicę urodzin obchodzi dzisiaj mieszkający w Wiśniewie pan Ludwik Wiśniewski. Jubilatowi dane było przeżyć cały wiek polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z tym związanych.

Ludwik Wiśniewski urodził się 17 marca 1917 roku. Dziś skończył równo 100 lat. Życie pana Ludwika nie rozpieszczało. Spędził on bowiem 5 lat na zsyłce na Syberii. Co ciekawe, mimo sędziwego wieku pan Ludwik ze szczegółami pamięta tamten odległy już okres.

- „Ja tam pracowałem cały czas, ale tam się nikt nie pytał, czy ja coś jadłem czy nie. Czasem jak się wspomni, jak to słońce zachodziło – najważniejsze było, bo nikt temu nie przeszkodził – to chciało aż się spojrzeć na to słońce i tylko łzy z oczu poleciały. (…) Nieciekawe jest życie na obczyźnie.” - wspomina Jubilat.

O dwa lata starsza żona pana Ludwika zmarła 6 lat temu. Mieli oni czterech synów, z czego jeden już niestety nie żyje. Dostojny Jubilat doczekał się także pięciorga wnucząt i trojga prawnucząt.

Z tej niezwykłej okazji Jubilata odwiedziła dzisiaj rodzina oraz delegacja gminna z wójtem Jarosławem Kosem na czele. Przedstawiciel samorządu złożył oficjalne życzenia oraz przekazał listy gratulacyjne od Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło oraz Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego z wyrazami głębokiego uznania i szacunku. Kwiaty oraz premię finansową za przeżyte 100 lat złożyli Jubilatowi także pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Podczas uroczystych setnych urodzin nie zabrakło oczywiście tortu, szampana i poczęstunku.

My ze swojej strony również dołączamy się do życzeń: dużo zdrowia i wszelkiego dobra na dalsze lata życia!

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: