REKLAMA:

Interpelacje radnych: starosta odpowiada na pismo radnego Zbigniewa Jacha

interpelacje radnych
08.03.2017 r., godz. 11.05
Dziś w ramach cyklu "Interpelacje radnych" zamieszczamy odpowiedź starosty na pismo radnego Rady Powiatu Zambrowskiego Zbigniewa Jacha, w sprawie zdarzenia drogowego, w którym miał uczestniczyć Przewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego Józef Dąbrowski.

Starosta Zambrowski Robert Rosiak przekazał do wiadomości czytelników Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org odpowiedź na interpelację złożoną 23 lutego w Starostwie Powiatowym przez radnego Zbigniewa Jacha. Przypomnijmy, że w piśmie radny Jach stwierdził, że toczy się postępowanie w sprawie spowodowania przez radnego Józefa Dąbrowskiego wypadku, w którym na przejściu dla pieszych miała zostać potrącona kobieta. Zdarzenie miało mieć miejsce 1 stycznia tego roku. Więcej na ten temat można przeczytać klikając TUTAJ.

W odpowiedzi starosta stwierdził, że pismo radnego Jacha nie jest interpelacją w rozumieniu Statutu Powiatu Zambrowskiego, a jego treść świadczy o wykorzystywaniu przez Zbigniewa Jacha funkcji radnego do celów prywatnych.

- „Na pewno nie jest to sprawa, która ma cokolwiek wspólnego ze sprawami zasadniczymi dla powiatu. W piśmie narusza Pan dobra osobiste Pana Józefa Dąbrowskiego - Przewodniczącego Rady Powiatu. Pan Józef Dąbrowski w poruszanej przez Pana sprawie nie ma postawionego żadnego zarzutu. Nie jest Pan upoważniony do tego, aby rozstrzygać kwestie winy innych osób. Niech zajmą się tym powołane do tego służby i instytucje.” - czytamy w odpowiedzi starosty Roberta Rosiaka. - „Swoją pracę społeczną powinien Pan spożytkować do rozwiązywania spraw istotnie zasadniczych dla Powiatu Zambrowskiego.” - czytamy dalej.

Odpowiedź starosty na interpelację radnego Zbigniewa Jacha dostarczoną do naszej redakcji zamieszczamy jako załącznik do niniejszego artykułu.Przypomnijmy, że w ramach cyklu interpelacje radnych każdy radny Miasta, Powiatu, czy którejkolwiek z gmin wiejskich (Zambrów, Kołaki, Rutki, Szumowo) może zaprezentować swoje stanowisko w różnych ważnych sprawach społecznych oraz pokazać opinii publicznej treść interpelacji, które składa jako radny w czasie sesji Rady Miasta, Powiatu, czy Gminy. Czekamy na interpelacje rzeczowe, merytoryczne, pokazujące ważny problem społeczny, który dzięki interpelacji może być rozwiązany. Nie interesują nas osobiste antypatie pomiędzy radnymi, czy ugrupowaniami politycznymi, które poza sprowokowaniem kłótni, nie pomagają w rozwiązaniu żadnych spraw społecznych.

Każdy radny, jeżeli tylko chce, aby jego wyborcy dowiedzieli się co robi i jakie inicjatywy podejmuje, może nadesłać do naszej Redakcji drogą elektroniczną lub w dowolny inny sposób (wydrukowane lub napisane odręcznie) swoje interpelacje, które następnie opublikujemy w Aktualnościach Lokalnych Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org, w kategorii „interpelacje radnych”. Interpelacje radni miejscy, powiatowi i gminni mogą dostarczać mailowo na adres redakcja@zambrow.org, listownie lub osobiście do naszej Redakcji (Redakcja Portalu www.zambrow.org, al. Woj. Pol. 27A lokal 7, 18-300 Zambrów).

Warunkiem opublikowania interpelacji jest czytelne podpisanie imieniem, nazwiskiem i podanie nazwy rady oraz zgoda na opublikowanie interpelacji z zastrzeżeniem, że odpowiedzialność za treść dostarczanych i publikowanych interpelacji spoczywa na radnym. Najlepiej aby interpelacja miała formę pisma, które już zostało złożone w biurze rady lub sekretariacie urzędu, z pieczątką potwierdzającą złożenie pisma.
ŁC


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: