REKLAMA:

Radny Zbigniew Jach: „Wiem, że toczy się postępowanie w sprawie spowodowania przez Pana wypadku”

interpelacje radnych
24.02.2017 r., godz. 19.50
Czy toczy się postępowanie w sprawie potrącenia pieszej w Czyżewie, które spowodował Przewodniczący Rady Powiatu Józef Dąbrowski? Takie informacje zawarł w najnowszej interpelacji radny Powiatu Zambrowskiego Zbigniew Jach. Policja potwierdza, że takie zdarzenie miało miejsce, ale o szczegółach tej sprawy nie chce mówić.

Wczoraj radny Powiatu Zambrowskiego Zbigniew Jach złożył w biurze rady powiatu interpelację dotyczącą zdarzenia drogowego, w którym miał uczestniczyć Przewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego Józef Dąbrowski. Tego samego dnia przekazał ją do wiadomości Redakcji Portalu, z prośbą o opublikowanie w ramach cyklu „Interpelacje Radnych”.

Temat ten radny Jach poruszył podczas ostatniej sesji Rady Powiatu. Wówczas pytał radnego Józefa Dąbrowskiego, czy wobec jego osoby toczy się jakieś postępowanie wyjaśniające i czy był przesłuchiwany. Sugerował także, że jeżeli takie postępowanie się toczy, to radny Dąbrowski powinien zawiesić swoją funkcję, a sesje powinien prowadzić radny Sławomir Baran. Na bezpośrednie pytanie radnego Jacha skierowane do Przewodniczącego Rady Powiatu, czy wobec niego toczy się jakieś postępowanie, ten odpowiedział: „Nic mi na ten temat nie wiadomo.”

W interpelacji, która dotarła wczoraj do naszej redakcji czytamy, że z posiadanych przez radnego Zbigniewa Jacha informacji wynika, że toczy się postępowanie w sprawie spowodowania przez radnego Józefa Dąbrowskiego wypadku, w którym na przejściu dla pieszych miała zostać potrącona kobieta. Zdarzenie miało mieć miejsce 1 stycznia tego roku.

- „Pan zaprzeczył. Dlaczego Pan skłamał? Dlaczego nie potrafi się Pan do tego przyznać, tylko kłamie. A zatem pytam raz jeszcze i proszę o wyjaśnienie sprawy na piśmie.” - czytamy w interpelacji radnego Jacha.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy takie zdarzenie faktycznie miało miejsce. Niestety, oficer prasowa KPP w Wysokiem Mazowieckiem obecnie przebywa na urlopie, komendanta nie zastaliśmy, a jego zastępca telefonicznie nie chciał udzielać żadnych informacji. Nie udało nam się także zastać Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wysokiem Mazowieckiem oraz jego zastępcy. W związku z tym postanowiliśmy skierować sprawę do Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Tam ustaliliśmy, że faktycznie 1 stycznia 2017 roku w Czyżewie, na jednym z przejść dla pieszych, doszło do potrącenia 75-letniej kobiety. Poszkodowana została przewieziona do szpitala.

- „Potwierdzam, że było takie zdarzenie. 1 stycznia 2017 roku, przechodząca przez oznakowane przejście dla pieszych 75-latka z nieustalonych przyczyn przewróciła się przed pojazdem. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Białymstoku.” - powiedział nam mł. asp. Adam Romanowicz z zespołu prasowego komendanta wojewódzkiego policji. - „Dalsze czynności wyjaśniające okoliczności i przyczyny tego zdarzenia prowadzi policja.” - dodał.

Próbowaliśmy chociażby uzyskać informację, w jakim wieku był kierowca pojazdu, który potrącił pieszą. Niestety, odpowiedzi nie udało nam się uzyskać.

- „Wolałbym uniknąć odpowiedzi na to pytanie.” - odparł nam mł. asp. Adam Romanowicz.

Skontaktowaliśmy także z osobą, którą pismo bezpośrednio dotyczy, czyli Przewodniczącym Rady Powiatu Józefem Dąbrowskim. Ten w rozmowie z nami stwierdził, że był jedynie świadkiem takiego zdarzenia.

- „Jeżeli chodzi o ten temat z sesji, to ja jestem przesłuchany jako świadek. Nic więcej na ten temat nie wiem.” - powiedział nam Józef Dąbrowski.

Oryginał interpelacji radnego Zbigniewa Jacha dostarczonej do naszej redakcji - jako załącznik do niniejszego artykułu.Przypomnijmy, że w ramach cyklu interpelacje radnych każdy radny Miasta, Powiatu, czy którejkolwiek z gmin wiejskich (Zambrów, Kołaki, Rutki, Szumowo) może zaprezentować swoje stanowisko w różnych ważnych sprawach społecznych oraz pokazać opinii publicznej treść interpelacji, które składa jako radny w czasie sesji Rady Miasta, Powiatu, czy Gminy. Czekamy na interpelacje rzeczowe, merytoryczne, pokazujące ważny problem społeczny, który dzięki interpelacji może być rozwiązany. Nie interesują nas osobiste antypatie pomiędzy radnymi, czy ugrupowaniami politycznymi, które poza sprowokowaniem kłótni, nie pomagają w rozwiązaniu żadnych spraw społecznych.

Każdy radny, jeżeli tylko chce, aby jego wyborcy dowiedzieli się co robi i jakie inicjatywy podejmuje, może nadesłać do naszej Redakcji drogą elektroniczną lub w dowolny inny sposób (wydrukowane lub napisane odręcznie) swoje interpelacje, które następnie opublikujemy w Aktualnościach Lokalnych Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org, w kategorii „interpelacje radnych”. Interpelacje radni miejscy, powiatowi i gminni mogą dostarczać mailowo na adres redakcja@zambrow.org, listownie lub osobiście do naszej Redakcji (Redakcja Portalu www.zambrow.org, al. Woj. Pol. 27A lokal 7, 18-300 Zambrów).

Warunkiem opublikowania interpelacji jest czytelne podpisanie imieniem, nazwiskiem i podanie nazwy rady oraz zgoda na opublikowanie interpelacji z zastrzeżeniem, że odpowiedzialność za treść dostarczanych i publikowanych interpelacji spoczywa na radnym. Najlepiej aby interpelacja miała formę pisma, które już zostało złożone w biurze rady lub sekretariacie urzędu, z pieczątką potwierdzającą złożenie pisma.
ŁC


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: