REKLAMA:

Sukces pływaków z „Trójki” i „Piątki”

sport
24.02.2017 r., godz. 10.30
Po awansie drużyny chłopców z MG1 do finału wojewódzkiego w pływaniu, taki sam sukces dwa dni później odniosły drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej Nr 5 i chłopców ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie. Uczniowie obu tych placówek na finał udadzą się do Augustowa.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Pływaniu odbyły się 16 lutego na Pływalni Miejskiej w Łomży. Wzięły w nich udział m.in. drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie. Obie te placówki osiągnęły spory sukces. Do finału grupy zachodniej awansowali bowiem chłopcy z SP3 oraz chłopcy i dziewczęta z SP5. Finał odbędzie się 8 marca w Augustowie.

Na ogólny wynik drużynowy wpływ miały indywidualne czasy w poszczególnych stylach pływackich oraz sztafeta 8x25 m dziewcząt i chłopców. Trzecie miejsce w stylu grzbietowym udało się wywalczyć uczennicy „Piątki” Marii Gałązce. Trzecia przypłynęła także sztafeta dziewcząt z SP5. Z kolei wśród uczniów SP3 chłopcy zajęli w sztafecie drugie miejsce. W stylu dowolnym drugie miejsce zajął natomiast uczeń "Trójki" Igor Najda, a trzecie w stylu grzbietowym - Ignacy Balkiewicz. Pozostali zawodnicy walczyli do ostatniego startu, zajmując różne miejsca, które przyczyniły się do ogólnej punktacji końcowej zawodów.

Ostatecznie drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie zajęły II miejsce, a drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej Nr 3 drużynowo uplasowała się na III miejscu.

Drużyna dziewcząt SP5 wystąpiła w składzie: Maria Gałązka, Julia Zakrzewska, Alicja Babis, Magdalena Zawistowska, Alicja Okuła, Julia Połońska, Karolina Kossakowska, Julia Piotrowska, Julia Strzeszewska.

Drużynę chłopców SP5 reprezentowali: Wiktor Choromański, Oliwier Gosk, Aleksander Gregorek, Arkadiusz Konarzewski, Łukasz Michalak, Marcin Pisański, Kacper Sierzputowski, Adam Suwalski i Kacper Zienkiewicz.

Gratulujemy awansu drużynom z SP3 i SP5 i trzymamy kciuki w finale.

Przypomnijmy, że dwa dni wcześniej podobny sukces odniosła drużyna chłopców z Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie. Dzięki determinacji i zaangażowaniu podczas Półfinału Wojewódzkiego Gimnazjady w pływaniu udało się im stanąć na najwyższym stopniu podium. Tym samym, podobnie jak uczniowie SP5, uzyskali oni kwalifikację do Finału Wojewódzkiego.


ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: