REKLAMA:

Światowy Dzień Chorego w zambrowskim szpitalu

społeczeństwo
13.02.2017 r., godz. 16.30
Światowy Dzień Chorego w zambrowskim szpitalu
Wolontariusze z ZSA i ZSO odwiedzili w Dniu Chorego osoby przebywające w zambrowskim szpitalu.

Światowy Dzień Chorego obchodzony był w minioną sobotę, 11 lutego. Z tej okazji grupka wolontariuszy z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości pod opieką Barbary Reinke i Zespołu Szkół Ogólnokształcących pod opieką Stanisława Zaniewskiego, odwiedziła dwa oddziały zambrowskiego szpitala: wewnętrzny i dziecięcy.

Najmłodszych pacjentów szpitala młodzież obdarowała kartkami z życzeniami własnoręcznie wykonanymi przez dzieci uczęszczające na świetlicę profilaktyczną OWR Caritas w Zambrowie. Dorośli przebywający na oddziale wewnętrznym także otrzymali kartki z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

- „Odwiedzanie chorych w zambrowskim szpitalu przez wolontariuszy stało się tradycją, którą kultywujemy już kilka lat.” – mówi Barbara Reinke z Ośrodka Wsparcia Rodziny Caritas Diecezji Łomżyńskiej w Zambrowie.

Pomysłodawcą i inicjatorem obchodzonego 11 lutego Światowego Dnia Chorego był św. Jan Paweł II. Dzień ten jest okazją do szczególnej pamięci o osobach cierpiących, jak też i tych, którzy im towarzyszą.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: