REKLAMA:

Ogłoszono kolejną edycję konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

konkursy
03.02.2017 r., godz. 14.00
Już po raz piętnasty organizowany jest Ogólnokrajowy Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Zachęcamy gospodarzy do zadbania o jakość pracy we własnym gospodarstwie i wzięcia udziału w konkursie. Do wygrania cenne nagrody.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że rozpoczęła się XV edycja Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Jego celem jest promowanie zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Konkurs kierowany jest do osób pełnoletnich, prowadzących produkcyjną działalność rolniczą.

Gospodarstwa, które zgłoszą się do rywalizacji wizytowane będą przez różne komisje, które sprawdzać będą m. in. ład i porządek w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy, stan budynków inwentarskich i gospodarczych, wyposażenie maszyn i urządzeń w osłony ruchomych części, podpory i inne zabezpieczenia oraz stan techniczny pilarek tarczowych i łańcuchowych. Kontrolowane również będą warunki obsługi i bytowania zwierząt gospodarskich, stosowanie i jakość środków ochrony osobistej. Pod uwagę komisja będzie brała rozwiązania organizacyjne, technologiczne i techniczne wpływające na bezpieczeństwo osób pracujących i przebywających w gospodarstwie rolnym oraz estetykę gospodarstw.

Zdobywca I miejsca w kraju otrzyma tytułu najbezpieczniejszego gospodarstwa rolnego wśród producentów prowadzących indywidualną produkcję rolniczą oraz główną nagrodę rzeczową ufundowaną przez organizatorów.

Osoby pragnące wziąć udział w konkursie powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy, który załączamy w formie pliku do pobrania do tego artykułu. Wypełniony i podpisany formularz należy złożyć do najbliższej Placówki Terenowej lub Oddziału Regionalnego KRUS w terminie do 31 marca 2017 r. Szczegółowy regulamin konkursu również załączamy w formie pliku do pobrania.

W czternastu dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 17 tysięcy gospodarstw indywidualnych. Laureaci Konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe – w ubiegłym roku zwycięzca został uhonorowany ciągnikiem o mocy 75KM.

W poprzednich edycjach w czołówce nagrodzonych gospodarstw także nie zabrakło rolników z naszego regionu, m.in. w 2007 r. I nagrodą uhonorowano gospodarstwo rolne z powiatu zambrowskiego, II miejsce w etapie centralnym zajęło gospodarstwo z powiatu łomżyńskiego (2010 r.) oraz powiatu monieckiego (2012 r.).

ŁC


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: