REKLAMA:

Zbieraj nakrętki - pomóż 15-letniej uczennicy SOSW

społeczeństwo
25.01.2017 r., godz. 12.00
Zachęcamy do zbiórki plastikowych nakrętek i przekazywania ich do OWR Caritas. Do czerwca zbiórka prowadzona będzie na rzecz 15-letniej Anny Marii Wasilewskiej.

Ośrodek Wsparcia Rodziny Caritas w Zambrowie kontynuuje zbiórkę plastikowych nakrętek. Dochód z akcji prowadzonej do czerwca zostanie przekazany na rzecz 15-letniej uczennicy SOSW w Długoborzu i podopiecznej Fundacji „Zdążyć z Pomocą” Anny Marii Wasilewskiej.

Ania nie chodzi samodzielnie od urodzenia, choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Ma porażone kończyny dolne. Dzięki systematycznej, bardzo kosztownej rehabilitacji dąży do samodzielności. Oprócz chorej Ani rodzice mają jeszcze na utrzymaniu czworo dzieci, w tym 18-letnią Dominikę po wypadku samochodowym (ma uszkodzone wszystkie nerwy w prawej nodze) i też wymaga kosztownej, trwającej wiele lat rehabilitacji.

Przypomnijmy, że od września do końca grudnia 2016 roku zbiórka nakrętek w OWR prowadzona była na rehabilitację niespełna 16-letniego Mariusza Brutkowskiego, mieszkańca Pęchratki Polskiej. Jak informuje nas koordynator akcji Barbara Reinke, dzięki zaangażowaniu zambrowian w tym okresie udało się zebrać 840 kg nakrętek.

Aby pomóc, nie należy wyrzucać do kosza plastikowych nakrętek po różnego rodzaju napojach. Zbierajmy je w domach, a raz na jakiś czas dostarczajmy do szkół, przedszkoli, sklepów, urzędów. Nakrętki przez cały rok można wrzucać wszędzie tam, gdzie właściciele sklepów, zarządcy budynków publicznych czy nauczyciele wystawią pojemniki z napisem „zbiórka plastikowych nakrętek”. Osoby odpowiedzialne w swoich firmach i instytucjach za zbieranie nakrętek, przekażą je w większych ilościach do OWR Caritas przy al. Wojska Polskiego 49 w Zambrowie, skąd nakrętki odbierane są przez firmę zajmującą się skupem surowców wtórnych. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży dużych ilości nakrętek, przeznaczane są zawsze na cele charytatywne.

W imieniu organizatorów zbiórki zachęcamy mieszkańców Zambrowa i okolic, a także instytucje do zbiórki plastikowych nakrętek oraz dostarczenia ich do OWR Caritas w Zambrowie.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: