REKLAMA:

Będzie trzeci wariant reformy edukacji w Zambrowie oraz dodatkowe konsultacje w SP5 [foto+video]

edukacja
19.01.2017 r., godz. 22.30
Będzie trzeci wariant reformy edukacji w Zambrowie oraz dodatkowe konsultacje w SP5
Za nami trzecie, ale jak się okazuje nie ostatnie spotkanie konsultacyjne dotyczące reformy oświaty w naszym mieście. Podczas zebrania w SP4 burmistrz poinformował o przygotowanym trzecim wariancie i chęci ponownego przedyskutowania wszystkich propozycji ze społecznością SP5.

W naszym mieście odbyło się trzecie spotkanie konsultacyjne dotyczące sposobów wprowadzania w Zambrowie reformy oświaty przygotowanej przez rząd. Tym razem odbyło się ono dziś wieczorem w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4. Na zebraniu, które przebiegło sprawnie i bez zastrzeżeń ze strony słuchaczy co do przygotowanych wariantów, pojawiło się ok. 90 osób.

Pierwsza część spotkania przebiegała identycznie, jak w przypadku konsultacji w SP3 i SP5. Burmistrz Kazimierz Dąbrowski szczegółowo przedstawił dwa warianty wprowadzenia w mieście sieci 8-letnich szkół podstawowych i granic ich obwodów. O szczegółach tych wariantów pisaliśmy w artykułach: Dyskutowali o reformie oświaty w zambrowskiej „Trójce” [foto] oraz Reforma edukacji: władze Zambrowa proponują dwa warianty. Będą konsultacje społeczne.Będzie trzeci wariant
Przełomowa, szczególnie dla społeczności zambrowskiej „Piątki”, jest jednak informacja, że po dotychczas przeprowadzonych rozmowach samorząd przygotował trzeci wariant reformy edukacji w Zambrowie.

- „Po otrzymanych wnioskach wyszła pewna propozycja dla pedagogów i rodziców Szkoły Podstawowej Nr 5.” - mówił podczas dzisiejszych konsultacji w SP4 burmistrz.

Trzeci wariant ma zakładać pozostawienie obecnych lokalizacji szkół oraz ich obwodów. Byłby to zatem wariant zakładający status quo. Burmistrz zechce jednak jeszcze raz przedyskutować wszystkie warianty z nauczycielami i rodzicami zambrowskiej „Piątki”. W tym celu samorząd zorganizuje dodatkowe spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się w najbliższy wtorek, 24 stycznia o godz. 18:00 w sali sportowej SP5.

Poniżej zamieszczamy retransmisję z konsultacji przeprowadzonych dzisiaj w Szkole Podstawowej Nr 4.
ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: