REKLAMA:

Kolędy i pastorałki zabrzmiały w SOSW w Długoborzu [foto]

edukacja
19.01.2017 r., godz. 15.30
I Powiatowy Przegląd Pieśni i Pastorałek pt. „Hej kolęda!!!”, 18.01.2017 r.
16 uczestników wzięło udział we wczorajszym I Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Długoborzu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Rozwoju i Edukacji Osób Niepełnosprawnych "Naprzeciw".

I Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek pt. „Hej kolęda!!!” to nowa inicjatywa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu oraz Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Rozwoju i Edukacji Osób Niepełnosprawnych „Naprzeciw”, mająca na celu kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, rozszerzenie współpracy i integrację pomiędzy instytucjami oraz placówkami oświatowymi. Wydarzenie to umożliwiło konfrontację twórczą, a młodzi artyści mogli zaprezentować swoje umiejętności gry na instrumentach muzycznych oraz zdolności wokalne.

Do rywalizacji w przeglądzie stanęło 16 uczestników, w tym 6 solistów, 4 duety i 6 zespołów. Każdy zaprezentował jeden utwór - kolędę lub pastorałkę. Występy oceniało powołane przez organizatora jury. Pod uwagę brane były: dobór strojów i rekwizytów, walory wokalne, aranżacja oraz interpretacja utworu oraz dobór repertuaru. Nagrody przyznano w 4 kategoriach: przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu zambrowskiego.

Należy podkreślić, że zaprezentowany poziom był bardzo wysoki i jury miało niełatwe zadanie, aby wybrać laureatów. Jednakże każdy uczestnik dostał pamiątkowy prezent i nikt nie wrócił do domu z pustymi rękami. Zgodnie z zapewnieniami dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu Katarzyny Jakimiuk-Baran oraz Starosty Zambrowskiego Roberta Rosiaka, za rok również możemy liczyć na przegląd kolęd i pastorałek.

Nagrodzeni w I Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek

Kategoria: Przedszkole


Nagroda Główna:
:: Patrycja Groszfeld, Wiktoria Groszfeld - „Bosy Pastuszek” - Oddział przedszkolny w Starym Laskowcu, opiekun Elżbieta Malinowska

Wyróżnienie:
:: Marianna Ogrodnik - „Pójdźmy wszyscy do stajenki” - Punkt przedszkolny w Paproci Dużej, opiekun Ewa Piwońska
:: Zespół Biedronki - „Wśród nocnej ciszy” - Miejskie Przedszkole Nr 4 w Zambrowie, opiekunki: Anna Bączyk, Izabela Kasza

Kategoria: Szkoła Podstawowa

Nagroda Główna:
:: Kinga Leśniewska - „Mario czy już wiesz” - Szkoła Podstawowa w Wiśniewie, opiekun Irena Lubiejewska

Wyróżnienie:
:: Kamila Olszewska - „Jakieś światło nad Betlejem” - Publiczna Szkoła Podstawowa w Paproci Dużej, opiekun Ewa Piwońska
:: Julia Kotowska, Gabriela Gosk - „Pastuszek bosy” - Szkoła Podstawowa w Kołomyi, opiekunki: Anna Zajączkowska, Jadwiga Grodzka

Kategoria: Gimnazjum

Nagroda Główna:
:: Julia Tyszko - „Piosenka Świąteczna” - Miejskie Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie, opiekun Krystyna Ogrodnik

Kategoria: Szkoły Ponadgimnazjalne

Nagroda Główna:
:: Sylwia Grodzka, Daniel Zalewski - „Mario, czy już wiesz” - Środowiskowy Dom Samopomocy, opiekun Ewa Suska

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!


RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: