REKLAMA:

Wolontariusze WOŚP rozmawiali o bezpieczeństwie [foto]

społeczeństwo
12.01.2017 r., godz. 23.00
Wolontariusze WOŚP rozmawiali o bezpieczeństwie
Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowują się do finału. W zambrowskim sztabie odbywają się ostatnie spotkania organizacyjne. Wolontariusze rozmawiają też o zasadach bezpieczeństwa.

Już w najbliższą niedzielę (15 stycznia) odbędzie się XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wspólnego grania przygotowują się sztaby w całej Polsce. Tradycyjnie w finale udział biorą wolontariusze z Zambrowa, z Andrzejem Trochimowiczem na czele. Jednym z ostatnich punktów przygotowań do finału było spotkanie z funkcjonariuszami zambrowskiej policji.

Zambrowski sztab WOŚP tworzy 60 wolontariuszy. Są wśród nich uczniowie Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. Wszyscy dziś spotkali się z asp. szt. Mariuszem Głębockim z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie. Spotkanie zorganizowano w budynku Centrum Kultury.

W czasie spotkania omówione zostały zasady bezpieczeństwa i zachowania się wolontariuszy w nietypowych sytuacjach. Policjant zaznaczał, że najbezpieczniej jest kwestować w grupie. Apelował do wolontariuszy, aby nie pozostawiali bez nadzoru puszek WOŚP i nie oddalali się od grupy ani większych skupisk ludzi.

Funkcjonariusz podkreślał, że 15 stycznia zaplanowano zwiększenie liczby patroli policji na terenie Zambrowa. Każdy sygnał od mieszkańców czy wolontariuszy o podejrzanych osobach będzie sprawdzany na bieżąco. Osoby które zauważą, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, proszone są o kontakt pod numer telefonu alarmowego - 997, lub zgłoszenie tego faktu najbliższemu patrolowi policji.

Warto dodać, że wolontariusze z zambrowskiego sztabu WOŚP kwestować będą nie tylko w Zambrowie, ale także w Kołakach Kościelnych, Rutkach, Szumowie i Wysokiem Mazowieckiem. Każdy z nich posiadać będzie specjalny identyfikator, na którym znajdziemy unikalny numer wolontariusza, imię i nazwisko, zdjęcie oraz informacje o sztabie, w tym imię i nazwisko szefa sztabu. Kwestujący będą zbierali pieniądze do odpowiednio zabezpieczonych puszek.

Prawidłowe oznakowanie wolontariusza


Prawidłowe oznakowanie puszki


Przypominamy, że tegoroczny Finał WOŚP w Zambrowie rozpoczął się już w ubiegłą niedzielę, 8 stycznia. Wówczas w sali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 zorganizowano Turniej Siatkówki o Puchar Starosty Zambrowskiego.

Kolejna impreza odbędzie się już jutro (piątek, 13 stycznia). Od godziny 17:00 rozgrywany będzie V WOŚP-owy Turniej Streetballowy. Zawodnicy rywalizować będą w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie. Kolejna impreza w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia, podczas Wielkiego Finału. Tego dnia po raz 18. w hali MG1 rozegrany zostanie Turniej o Puchar Burmistrza w Piłce Nożnej. Do wspólnego kwestowania na rzecz WOŚP zachęcać będzie również grupa płetwonurków Scubamaniak. W godzinach 14:00 – 17:00 na Pływalni Miejskiej „Delfin” będzie można w stroju nurka z całą aparaturą, wrzucić datki do puszki umieszczonej na dnie basenu.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Załączniki
 Pobierz załącznik
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: