REKLAMA:

Siatkarze rozpoczęli tegoroczn± edycję WO¦P w Zambrowie [foto]

sport
08.01.2017 r., godz. 22.15
Siatkarze rozpoczęli tegoroczn± edycję WO¦P w Zambrowie
Zambrowska drużyna Jimi zwyciężyła w Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Zambrowskiego, rozegranym w ramach Finału Wielkiej Orkiestry ¦wi±tecznej Pomocy.

Już po raz szósty do finału WO¦P przyst±piły drużyny siatkarskie. Turniej Siatkówki o Puchar Starosty Zambrowskiego w ramach XXV Finału Wielkiej Orkiestry ¦wi±tecznej Pomocy rozegrany został dzi¶ w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1.

Warunkiem uczestnictwa w imprezie było wpłacenie wpisowego w wysoko¶ci minimum 150 zł, które zostanie w cało¶ci przekazanie na rzecz WO¦P. Ostatecznie w rozgrywkach udział wzięło 8 drużyn. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A rywalizowały: Bestios I Białystok (III liga Podlaska), Jimi Zambrów, KS Dream Ełk oraz Ry¶ki. Za¶ w grupie B: Bestios II Białystok (III liga Podlaska), Błysk Łomża (ubiegłoroczny triumfator), UKS Start Szepietowo i Dzadkowice.

Każde spotkanie było podzielone na 2 sety po 25 pkt. W przypadku remisu rozgrywano tie-break do 15 pkt. Bezpo¶rednio po rozgrywkach w grupach odbyły się 2 półfinały, a po nich pojedynki o miejsca na podium.

W finale turnieju zmierzyły się zespoły Jimi Zambrów oraz Bestios I Białystok. W dwóch setach lepsza okazała się drużyna z Zambrowa, która pokonała rywala 2:0. Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna z Dziadkowic, która w decyduj±cym meczu pokonała UKS Start Szepietowo 2:1.

Ekipy za udział w turnieju nagrodzone zostały pami±tkowymi pucharami, ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Zambrowie. Nagrody osobi¶cie wręczył Starosta Zambrowski Robert Rosiak.

Szczegółowe wyniki Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Zambrowskiego w ramach WO¦P:

Tabela końcowa grupy A:
1. Bestios I Białystok – 9 pkt.
2. Jimi Zambrów – 6 pkt.
3. KS Dream Ełk – 3 pkt.
4. Ry¶ki Zambrów – 0 pkt.

Tabela końcowa grupy B:
1. Dziadkowice – 7 pkt.
2. UKS Start Szepietowo – 6 pkt.
3. Bestios II Białystok – 4 pkt.
4. Błysk Łomża – 1 pkt.

Mecz o VII miejsce:
:: Ry¶ki Zambrów – Błysk Łomża 0:2 (21:25, 22:25)

Mecz o V miejsce:
:: KS Dream Ełk – Bestios II Białystok 2:1 (25:13, 22:25, 15:11)

Mecz o III miejsce:
:: UKS Start Szepietowo – Dziadkowice 1:2 (25:20, 22:25, 13:15)

Mecz o I miejsce:
:: Jimi Zambrów – Bestios I Białystok 2:0 (25:22, 25:22)

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Jimi Zambrów
II miejsce – Bestios I Białystok
III miejsce – Dziadkowice
IV miejsce – UKS Start Szepietowo
V miejsce – KS Dream Ełk
VI miejsce – Bestios II Białystok
VII miejsce – Błysk Łomża
VIII miejsce – Ry¶ki Zambrów

Dzisiejszy turniej siatkówki był pierwsz± przeprowadzon± imprez± sportow± znajduj±c± się w harmonogramie tegorocznego finału WO¦P. W pi±tek, 13 stycznia rozegrany będzie V WO¦P-owy Turniej Streetballowy. Rywalizacja trójek koszykarskich rozpocznie się o godz. 17:00 w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie. Kolejna impreza w ramach Wielkiej Orkiestry ¦wi±tecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia, podczas Wielkiego Finału. Tego dnia po raz 18. w hali MG1 rozegrany zostanie Turniej o Puchar Burmistrza w Piłce Nożnej. Do wspólnego kwestowania na rzecz WO¦P zachęcać będzie również grupa płetwonurków Scubamaniak. W godzinach 14:00 – 17:00 na Pływalni Miejskiej „Delfin” będzie można w stroju nurka z cał± aparatur±, wrzucić datki do puszki umieszczonej na dnie basenu.

Przypominamy, że w ubiegłym roku zambrowski sztab w ramach 24. Finału WO¦P zebrał rekordowe 39 798,11 złotych.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Je¶li chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: