REKLAMA:

Znamy plany XXV Finału WOŚP w Zambrowie

zapowiedzi - repertuar
02.01.2017 r., godz. 16.20
Do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostało 13 dni. W Zambrowie trwają wielkie przygotowania. Jak co roku wolontariusze z Miejskiego Gimnazjum Nr 1 przygotowali szereg imprez, podczas których będzie można wesprzeć zbiórkę na różne sposoby. „Wielkie granie” w Zambrowie rozpocznie się już 8 stycznia.

XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia 2017 roku. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W Zambrowie „wielkie granie” rozpocznie się już w najbliższą niedzielę, 8 stycznia. Szefem akcji jak co roku jest nauczyciel MG1 Andrzej Trochimowicz.

Tegoroczny finał WOŚP w Zambrowie będzie wyglądał podobnie jak w poprzednich latach. Program jest już prawie gotowy. Poza najważniejszym elementem, czyli zbiórką pieniędzy do puszek i wręczaniem orkiestrowych serduszek na ulicach miasta, zambrowski sztab planuje organizację loterii fantowej i licytację różnych gadżetów. Nie zabraknie również imprez sportowych i kulturalnych.

Już w najbliższą niedzielę, 8 stycznia w sali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie zostanie rozegrany WOŚP-owy Turniej Siatkówki o Puchar Starosty Zambrowskiego. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 9:00.

W przyszłym tygodniu natomiast, a dokładnie 13 stycznia zaplanowano rozegranie V WOŚP-owego Turnieju Streetballowego. Rywalizacja trójek koszykarskich rozpocznie się o godz. 17:00 w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie. Tego samego dnia w ramach WOŚP w Centrum Kultury w Zambrowie odbędzie się spektakl Teatru Młodego Aktora. Początek przedstawienia o godzinie 15:30.

Podczas Wielkiego Finału w niedzielę, 15 stycznia po raz 18. w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum Nr 1 rozegrany zostanie Turniej o Puchar Burmistrza w Piłce Nożnej. Do wspólnego kwestowania na rzecz WOŚP zachęcać będzie również grupa płetwonurków Scubamaniak. W godzinach 14:00 – 17:00 na Pływalni Miejskiej „Delfin” będzie można w stroju nurka z całą aparaturą, wrzucić datki do puszki umieszczonej na dnie basenu.

Zambrowski sztab WOŚP tworzy 60 wolontariuszy. Są wśród nich uczniowie Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. Ponadto kwesta prowadzona będzie w Rutkach, Szumowie i Kołakach Kościelnych, gdzie pieniądze zbierać będzie miejscowa młodzież.

Przypominamy, że w ubiegłym roku zambrowski sztab w ramach 24. Finału WOŚP zebrał rekordowe 39 798,11 złotych.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: