REKLAMA:

Ostatnie w tym roku obrady w gminie Rutki [retransmisja]

samorząd
30.12.2016 r., godz. 23.50
21 mln 455 tys. 834 zł po stronie dochodów i 24 mln 329 tys. 093 zł po stronie wydatków zaplanowało na przyszły rok trzynastu radnych Gminy Rutki podczas dzisiejszej, ostatniej w tym roku, sesji. Różnica 2 mln 873 tys. 259 zł zostanie pokryta z nadwyżki budżetowej z lat ubiegłych.

W najbliższej perspektywie Gmina Rutki planuje remont Szkoły Podstawowej w miejscowości Grądy Woniecko. Za ponad 1 mln 140 tys. zł wymieniona zostanie tam instalacja elektryczna, kanalizacja wodna, kotłownia oraz wykonana termomodernizacja budynku. Gmina liczy tu na pozyskanie dofinansowania w wysokości 75-85 %.

Ponadto Gmina zamierza wymienić urządzenia w oczyszczalni ścieków w Mężeninie, wyremontować budynek i doposażyć oczyszczalnię w Grądach Woniecku, odnowić świetlicę w Królach oraz przebudować drogę powiatową na odcinku Kalinówka-Bystry – Kossaki-Falki, wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Zambrowie. Planowana jest też całkowita wymiana oświetlenia ulicznego na terenie gminy.

Podczas dzisiejszej sesji podjęto uchwały w sprawach:
:: budżetu Gminy Rutki na 2016 rok,
:: Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Rutki na lata 2017-2020,
:: budżetu Gminy Rutki na 2017 rok,
:: Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Rutki na rok 2017,
:: Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Rutki na rok 2017.

Ponadto w czasie obrad poruszano m.in. problem bezpieczeństwa, przejezdności i stanu technicznego dróg gminnych w okolicach budowy dwupasmowej drogi krajowej nr 8, a także cen wody w gminie Rutki.

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z dzisiejszej sesji Rady Gminy Rutki.
RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: