REKLAMA:

Święta w powiecie zambrowskim

policja
27.12.2016 r., godz. 16.40
121 skontrolowanych kierowców, 3 kolizje, 2 kierujących pod wpływem alkoholu, 27 mandatów karnych oraz 3 interwencje zambrowskich strażaków - tak wygląda bilans świąt w powiecie zambrowskim.

Trwa dziesięciodniowy okres ferii świątecznych w szkołach. Wiele osób korzysta jeszcze z czasu wolnego od pracy. Niektórzy jednak, po świątecznym lenistwie, wrócili dziś do pracy. Jak minęły święta w naszym powiecie? O to zapytaliśmy zambrowskich policjantów i strażaków.

Na terenie naszego powiatu w okresie od 24 do 26 grudnia nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policji zgłoszono trzy kolizje drogowe. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Zambrowie skontrolowali w tym czasie 121 kierowców pod kątem kompletności posiadanych dokumentów (prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ważność przeglądu i ubezpieczenia), trzeźwości oraz używania pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci.

W sumie zatrzymano cztery dowody rejestracyjne i jedno prawo jazdy. Jeden kierowca prowadził samochód bez wymaganych uprawnień, a dwóch było pod wpływem alkoholu: nietrzeźwy mieszkaniec Rutek kierował autem z prawie 0,6 promila, zaś drugi – mieszkaniec Szumowa - z 2,24 promilami alkoholu wracał z wigilii. Poza tym 46 osobom udzielono pouczeń, a 27 otrzymało mandaty karne. Wśród nich znalazło się dwoje pieszych.

- „Dzisiaj miała miejsce akcja „Trzeźwy poranek”. Na skontrolowanych przez funkcjonariuszy zambrowskiej policji 215 kierowców, wszyscy byli trzeźwi.” - powiedziała nam oficer prasowy KPP w Zambrowie sierż. szt. Agnieszka Predko.

W okresie świątecznym zambrowska straż pożarna wyjeżdżała do trzech zdarzeń. Dwa razy strażacy byli wzywani do pożarów sadzy w kominach – w Wiśniewie oraz w Zambrowie. Dziś rano zaś usuwali drzewo z jezdni w Nagórkach.


RN


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: