REKLAMA:

Spotkanie burmistrza z mieszkańcami naszego miasta [foto+video]

społeczeństwo
15.12.2016 r., godz. 23.30
Zrealizowane w bieżącym roku inwestycje oraz plany na nadchodzące miesiące przedstawił dziś mieszkańcom naszego miasta burmistrz Kazimierz Dąbrowski. Spotkanie niestety nie cieszyło się dużym zainteresowaniem – obecnych było zaledwie 11 osób.

Spotkanie burmistrza Kazimierza Dąbrowskiego z mieszkańcami Zambrowa, dotyczące funkcjonowania naszego miasta, odbyło się dzisiaj w Centrum Kultury. Wydarzenie to niestety nie cieszyło się dużym zainteresowaniem, przyciągnęło zaledwie 11 osób. Na pewno dużą konkurencją dla tego zebrania było odbywające się za ścianą przedstawienie kabaretu Ani Mru-Mru (Kabaret Ani Mru-Mru wystąpił w Zambrowie z najnowszym programem [foto]).

Poza Przewodniczącym Rady Miasta Zambrów Zbigniewem Korzeniowskim i zastępcą burmistrza Bogdanem Kamińskim w zebraniu udział wzięli również przedstawiciele miejskich jednostek organizacyjnych: dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Janina Komorowska, prezes Zambrowskiego Ciepłownictwa i Wodociągów sp. z o.o. Stefan Piszczatowski, Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Zenobia Dzieżyc, prezes Zarząd Nieruchomościami w Zambrowie Sp. z o.o. Stefan Wojno oraz instytucji współpracujących z miastem: Komendant Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Sławomir Skrzypkowski, zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Grzegorz Mierzejewski, Naczelnik Wydziału Prewencji asp. szt. Krzysztof Wagner.

Burmistrz pokrótce przedstawił zrealizowane w ciągu ostatniego roku inwestycje na terenie Zambrowa. Mówił m. in. o budowie placów zabaw, dróg Nadrzecznej i Krajewskiego, o remontach ulic Żytniej i Konopnickiej, parkingów przy ul. Białostockiej i al. Wojska Polskiego, renowacji chodnika przy ul. 71. Pułku Piechoty oraz powiększeniu terenów inwestycyjnych.

Następnie Kazimierz Dąbrowski przedstawił projekt budżetu Miasta na 2017 rok. Jakimi założeniami kierowano się przy układaniu przyszłorocznych wydatków?
- „Przede wszystkim założyliśmy, że nie zostaną podniesione stawki podatku od nieruchomości, również nie zostaną podniesione podatki od środków transportowych. Została uwzględniona 7-procentowa podwyżka dla pracowników Urzędu Miasta i pracowników administracyjnych oraz pracowników obsługi wszystkich naszych jednostek organizacyjnych. Przygotowany budżet jest równoważony, to znaczy, że nie będziemy się posiłkować żadnymi kredytami. (…) Budżet po stronie dochodów i wydatków będzie wynosił 81 mln 564 tys. 953 zł.”- mówił burmistrz Dąbrowski.

Burmistrz przedstawił plany inwestycyjne i omówił przewidywane wydatki z kasy Miasta, dotyczące m.in. remontów w podległych placówkach oświatowych, na basenie, oczyszczania miasta, organizacji parkingów przy przedszkolach i powstania plaży miejskiej.

Ponadto burmistrz zaprosił wszystkich na 18 grudnia na Zambrowskie Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się o godz. 14:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie. W programie przewidziany jest m.in. koncert Jacka Kawalca, degustacja potraw wigilijnych oraz wspólne kolędowanie.

Na zakończenie każdy z uczestników debaty miał możliwość zadawania pytań burmistrzowi.

Poniżej przedstawiamy pełną relację video z dzisiejszego spotkania.RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: