REKLAMA:

Szlachetne Paczki trafiły do 27 rodzin z naszego powiatu [foto+video]

społeczeństwo
11.12.2016 r., godz. 21.00
27 rodzin z powiatu zambrowskiego zostało obdarowanych w ten weekend w ramach Szlachetnej Paczki. To o 57 mniej niż w roku ubiegłym. Jak zapewnia tegoroczny lider akcji w naszym rejonie Adam Szwajkowski, prezenty trafią do rodzin najbardziej potrzebujących, które przede wszystkim chcą wyjść z trudnej sytuacji życiowej, w jakiej się znalazły.

Szlachetna Paczka to akcja świątecznej pomocy organizowana w naszym kraju od piętnastu lat. Do Zambrowa zawitała po raz siódmy. Dzięki niej 27 rodzin z powiatu zambrowskiego otrzymało w ten weekend prezenty. Mimo biedy, złych warunków, będą spędzać Boże Narodzenie z uśmiechami na twarzach, bo jest ktoś, kogo obchodzi ich los.

Akcja Szlachetna Paczka polega na dotarciu przez wolontariuszy do ubogich rodzin potrzebujących różnorakiej pomocy. Wolontariusze odwiedzali takie rodziny i poprzez wypełnianie specjalnej ankiety mieli za zadanie rozpoznanie faktycznych, a jednocześnie realnych do zaspokojenia potrzeb. W sumie ze zgłoszonych około 100 rodzin zambrowscy wolontariusze do ogólnopolskiej anonimowej internetowej bazy danych wprowadzili 27. Przy każdej z nich wyszczególnione było to, czego dana rodzina najbardziej potrzebuje.

Następnie wolontariusze, wraz z liderem rejonu – Adamem Szwajkowskim na czele, szukali darczyńców. I to skutecznie, bo do przygotowania konkretnych paczek w Zambrowie zgłosiło się wiele osób indywidualnych oraz grup. Ponadto darczyńcy z całej Polski zgłaszali się sami, poprzez odwiedzanie oficjalnej strony akcji i zadeklarowanie chęci przygotowania paczki dla konkretnej rodziny z Zambrowa

Co znalazło się w tych wyjątkowych paczkach? Oczywiście to, co niezbędne i najbardziej potrzebne w okresie przedświątecznym i zimowym – żywność, środki czystości, ubrania, buty, sprzęty AGD, a dla dzieci przybory szkolne, zabawki i słodycze.

Transportem paczek do rodzin zajmowali się sami wolontariusze. To był dla nich bardzo pracowity weekend. Odwiedzili każdą rodzinę i przyglądając się reakcjom członków rodzin na otrzymane prezenty, sporządzali ankiety.

W sumie w tegoroczną akcję Szlachetnej Paczki w Zambrowie zaangażowanych było 30 ochotników – 12 wolontariuszy dorosłych i 18 wspomagających. Dzięki nim akcja przebiegła bardzo sprawnie.

Za pośrednictwem naszego portalu lider rejonu powiatu zambrowskiego Adam Szwajkowski dziękuje za pomoc wszystkim wolontariuszom, darczyńcom oraz pomocnikom, którzy wspierali akcję, zapewniali pomoc organizacyjną i rzeczową. Serdeczne podziękowania przesyła:
:: za ciasto i posiłki dla wolontariuszy i pomocników w czasie szkoleń i finału:
- Cukierni „Anna” - Państwa Nietubyć
- Cukierni „Finezja” - Ryszard Jóźwik
- Stacji Jadalna - Wioletta Narożna
- Mango Buffe
- Pizzerii Diavolo
- Pizzerii Perfetto
:: za materiały tj. plakaty:
- Drukarni Pana Groszfelda
:: za miejsce do szkoleń i organizacji finału:
- Centrum Wolontariatu Zambrów za udostępnianie sali konferencyjnej
- Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 4 Ryszardowi Świderskiemu za udostępnienie hali sportowej do magazynu
- Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 Bożenie Przeździeckiej za wypożyczenie wykładzin do zabezpieczenia magazynu
:: za duże wsparcie wolontariuszy uczących się:
- Bogusławie Wiśniewskiej i Krzysztofowi Borucowi za wsparcie wolontariuszy z Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie
- Andrzejowi Trochimowiczowi i Marii Święckiej za pomoc uczniów Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz materiału video przedstawiającego przebieg tegorocznej akcji Szlachetnej Paczki w Zambrowie.RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: