REKLAMA:

Szopki poszły pod młotek. Wszystko w celach charytatywnych [foto]

społeczeństwo
09.12.2016 r., godz. 09.55
Szopki poszły pod młotek. Wszystko w celach charytatywnych
2 895 zł udało się zebrać podczas aukcji szopek bożonarodzeniowych. Pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci oraz pomoc socjalną dla seniorów - podopiecznych Stowarzyszenia "Szansa" w Zambrowie.

Aukcja szopek bożonarodzeniowych odbyła się wczoraj, 8 grudnia w dolnym kościele parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie. Organizatorami aukcji były Bursa Szkolna Nr 1, Stowarzyszenie „Szansa” oraz Fundacja „Szansa dla Ciebie”.

Na licytację wystawiono 58 szopek bożonarodzeniowych, wykonanych przez dzieci i młodzież w ramach dziewiątej edycji Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Na aukcji pojawiło się około 25 licytujących, w tym między innymi lokalni samorządowcy. Najmłodszym uczestnikiem licytacji był 8-letni Hubert Bieniek. Cena wywoławcza prac wahała się w okolicach 20 – 100 złotych. Najwyżej wylicytowana kosztowała 280 zł.

W trakcie aukcji udało się zebrać łącznie 2 895 złotych. Pieniądze te w całości zostaną przekazane na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci, które są podopiecznymi Stowarzyszenia „Szansa” w Zambrowie oraz pomoc socjalną dla seniorów.

- „Zbieramy na pomoc socjalną. Tylko ta pomoc socjalna jest w tym roku skierowana do innych odbiorców. Przyglądamy się rodzinom z dziećmi, które otrzymują 500+ i jeżeli rodzina otrzymuje 2000 – 2500 zł, to im nie dajemy. Teraz nacisk kładziemy na pomoc seniorom, ale nie tylko. Mamy przy stowarzyszeniu i fundacji klub seniora i w tej grupie nie ma osób, które musielibyśmy wspierać finansowo. Przynajmniej na razie, chociaż jednemu z naszych podopiecznych opłacamy ubezpieczenie w KRUS-ie. Pieniędzy do ręki nie dajemy, przygotowujemy m.in. paczki żywnościowe.” - powiedziała nam Teresa Szumowska, prezes Stowarzyszenia „Szansa”. - „Chcę podziękować z serca wszystkim tym, którzy rozumieją nasze potrzeby, którzy nas wspierają, w tym sponsorom i wolontariuszom.” - dodała.

Organizatorzy za pośrednictwem naszego Portalu dziękują licytującym za udział i okazaną hojność podczas aukcji.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: