REKLAMA:

Chcą otworzyć odcinek S8 Zambrów – Mężenin jeszcze przed świętami

inwestycje
23.11.2016 r., godz. 11.25
Kończą się prace przy przebudowie ponad 15-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 8 od obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina. Obecnie ruch odbywa się tam jednym pasem, jednak jeszcze przed świętami odcinek ten ma być całkowicie otwarty.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed świętami kierowcy będą mogli poruszać się nowym 15-kilometrowym odcinkiem trasy S8, od obwodnicy Zambrowa do Mężenina. Dokładnej daty otwarcia tego fragmentu dwupasmówki nie znamy, jednak rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Malinowski zapewnia, że nastąpi to jeszcze przed 10 grudnia.

Warto jednak zaznaczyć, że pojazdy już poruszają się nowym odcinkiem. Obecnie ruch odbywa się jednak tylko jednym pasem. Na drugim trwają jeszcze prace porządkowe.

Kończąca się inwestycja zakładała budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej o długości 15,4 km wraz z dwoma węzłami drogowymi (Kołaki i Mężenin), obiektami inżynierskimi, urządzeniami ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa ruchu, a także budowę dróg zbiorczych i dojazdowych. Głównym wykonawcą tego fragmentu „ósemki” jest włoska firma ASTALDI S.p.A. Koszt wszystkich robót oszacowano na 434,8 mln zł. Na wykonaną drogę Włosi zaoferowali 10-letnią gwarancję.

Przypomnijmy, że aktualnie trwają także prace przy przebudowie dwóch innych odcinków S8: od Mężenina do Jeżewa oraz od obwodnicy Zambrowa do granicy województwa mazowieckiego. Pierwszą inwestcję prowadzi również włoska firma ASTALDI S.p.A., natomiast drugą - hiszpańskie konsorcjum firm „RUBAU POLSKA” oraz „CONSTRUCCIONES RUBAU” S.A. Termin zakończenia prac przy obu tych fragmentach dwupasmówki zaplanowano na trzeci kwartał 2017 roku.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: