REKLAMA:

Burmistrz podsumował akcję „Zambrów na rowery 2016” [foto]

rekreacja/wypoczynek
19.10.2016 r., godz. 21.00
Burmistrz podsumował akcję „Zambrów na rowery 2016”
5 rajdów standardowych, 3 rajdy długodystansowe, wyścigi i maraton kolarski, pielgrzymka do Trok i Hodyszewa, 1365 uczestników i 1009 przejechanych kilometrów - tak w skrócie można podsumować tegoroczną akcję "Zambrów na rowery".

Najbardziej wytrwali rowerzyści oraz osoby zaangażowane w organizację rajdów w ramach cyklu "Zambrów na rowery" podsumowali tegoroczne wyprawy rowerowe. Uroczystość odbyła się dzisiaj w galerii wystawowej Centrum Kultury w Zambrowie.

Przypominamy, że w ramach akcji „Zambrów na rowery 2016” organizowane były dwa typy rajdów: krótko- i długodystansowe. Te pierwsze odbywały się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, od maja do września. Z kolei dłuższe - w wybrane niedziele.

W sumie zorganizowano 5 wypraw standardowych. Rowerzyści odwiedzili Szumowo, Kulesze Kościelne, Czerwony Bór oraz podziwiali północną i południową panoramę Zambrowa. Łącznie w rajdach wzięło udział 780 rowerzystów. Łączna długość tras krótkodystansowych wyniosła 209 km. Natomiast każda z trzech wypraw długodystansowych miała długość ok. 100 km. W ramach tych wyjazdów rowerzyści odwiedzili Wiznę, Małkinię i Górę Strękową. Z wyliczeń Urzędu Miasta wynika, że wzięło w nich udział 156 osób.

Jak co roku zaawansowani rowerzyści uczestniczyli w kilkudniowej pielgrzymce rowerowej. Tym razem 23 miłośników dwóch kółek udało się do Trok, pokonując trasę liczącą 400 km. Z kolei w rowerowej pielgrzymce do Hodyszewa wzięło udział 110 cyklistów.

Warto dodać, że w tym roku po raz drugi w Zambrowie odbył się Maraton Szosowy. Rowerzyści rywalizowali na czterech dystansach: 50 km, 80 km, 140 km oraz 200 km. Inicjatywa Urzędu Miasta oraz Stowarzyszenia SPORTEAM przyciągnęła na zawody 166 zawodników zarówno z Zambrowa, jak i z całej Polski.

Ponadto w ramach Dni Zambrowa zorganizowano III Wyścig Kolarski ulicami miasta. Impreza adresowana była do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Wzięło w niej udział 120 osób.

- „Dalej będziemy kontynuować tę akcję, bo jest takie zapotrzebowanie.” - mówił Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski.

Burmistrz zapowiedział, że przyszłoroczna edycja akcji może przynieść niewielkie zmiany. Mówił m.in. o planach wydłużenia standardowych wypraw rowerowych z 40-45 km do 50-55 km, a także zaproponował zorganizowanie dwudniowych rajdów z noclegiem do najciekawszych miejsc w naszym regionie, np. Białowieży czy Goniądza.

Podczas dzisiejszego spotkania burmistrz wręczył także podziękowania osobom odpowiedzialnym za pomoc w organizacji imprez rowerowych oraz wręczył pamiątki dla uczestników wypraw rowerowych. Ponadto każda z obecnych osób otrzymała odblaskową koszulkę z nazwą akcji.

Przedsięwzięcie „Zambrów na rowery” organizowane jest przez Urząd Miasta cyklicznie od 6 lat i cieszy się ono sporym zainteresowaniem amatorów turystyki rowerowej. W tym roku w organizację rajdów zaangażowane było także stowarzyszenie SPORTEAM.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: