REKLAMA:

Trwa nabór do sekcji tenisa w SP4

sport
11.10.2016 r., godz. 11.30
Po wakacyjnej przerwie ruszają zajęcia sekcji tenisowej działającej w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zambrowie w ramach programu "Tenis 10". Aktualnie trwają zapisy!

Stowarzyszenie Przyjaciół „Czwórki” działające przy Szkole Podstawowej nr 4 zaprasza dzieci do lat 10 z Zambrowa i okolic na zajęcia tenisa ziemnego. Treningi będą odbywały się w każdy wtorek w hali sportowej z podziałem na poszczególne grupy wiekowe:
:: godz. 15.00-16.00 – dla pięcio- i sześciolatków;
:: godz. 16.00-17.30 – dla dzieci z roczników 2006 i 2007;
:: godz. 17.30-19.00 – dla dzieci z roczników 2008 i 2009.

Zajęcia w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zambrowie będzie prowadził wykwalifikowany instruktor tenisa ziemnego. Zambrowska „Czwórka” wyposażona jest w sprzęt tenisowy typu rakiety, piłki i siatki do gry w tenisa ziemnego.

„Tenis 10” to nowa, wprowadzona już w ponad 50 krajach, metodyka nauczania gry w tenisa dzieci w wieku 5-10 lat. Głównym założeniem Programu „Tenis 10” jest gra na mniejszych kortach, stosowanie mniejszych rakiet oraz miękkich, wolniejszych piłek, przez co nauka staje się dla dzieci znacznie łatwiejsza niż dotychczas, a co za tym idzie - przyjemniejsza. Dzięki nowej metodyce grać można dziś wszędzie – zarówno na kortach, jak i salach gimnastycznych, boiskach, a nawet na szkolnych korytarzach.

Głównymi celami programu są: zapewnienie dzieciom dostępu do tenisa na zajęciach wychowania fizycznego w szkole i na zajęciach pozaszkolnych, a także uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego zwłaszcza w klasach nauczania początkowego oraz poszerzenie kompetencji nauczycieli prowadzących te zajęcia. 

Dotychczas Polski Związek Tenisowy wdrożył program w 135 szkołach, zarówno w stolicach województw, m.in. w Łodzi, Wrocławiu czy Olsztynie, jak i w mniejszych miastach, m.in. Inowrocławiu i Szczecinku, a obecnie również w Zambrowie.

Wszelkie informacje i zapisy do sekcji tenisowej działającej w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zambrowie pod numerem telefonu 519 185 567.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: