REKLAMA:

Uwaga kierowcy! Nastąpi zmiana organizacji ruchu na DK8

inwestycje
05.09.2016 r., godz. 13.00
fot. www.s8.wisniewo-mezenin.pl
Dzisiaj w godzinach popołudniowych nastąpi zmiana ruchu na drodze krajowej nr 8. Drogowcy przekierują ruch na jezdnię obwodnicy Mężenina.

Od października 2014 roku prowadzone są roboty związane z budową ponad 15-kilometrowej dwujezdniowej drogi ekspresowej S8 na odcinku od obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina. Głównym wykonawcą tych prac jest włoska firma ASTALDI S.p.A.

W związku z postępami prac na budowie dzisiaj, 5 września około godz. 14.00 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekieruje ruch na jedną jezdnię obwodnicy Mężenina na odcinku liczącym 4 kilometry. Rafał Malinowski z GDDKiA w Białymstoku apeluje do kierowców o zwrócenie szczególnej uwagi na zmiany w organizacji ruchu.

- „Ważne jest, aby kierowcy zwracali szczególną uwagę i ostrożność w związku ze zmianą w organizacji ruchu. Na łukach wjazdowych na tą obwodnicę prędkość jest ograniczona do 40 km/h, natomiast na tej jednej jezdni, która będzie używana teraz, będzie ograniczenie do 60 km/h. W związku z tym, że będzie to na razie jedna jezdnia z dwoma pasami ruchu w przeciwne strony, obowiązywać będzie również zakaz wyprzedzania.” - powiedział nam Rafał Malinowski, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.

GDDKiA podkreśla również, że prace na odcinku Zambrów - Mężenin przebiegają zgodnie z planem, a sam odcinek ma być gotowy do końca tego roku. Pozostałe fragmenty „ósemki” w naszym województwie (od Mężenina do Jeżewa i od obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do granicy województwa mazowieckiego) mają być gotowe w trzecim kwartale 2017 roku.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: