REKLAMA:

Wyprawa do Czerwonego Boru zakończyła akcję „Zambrów na rowery 2016” [foto]

rekreacja/wypoczynek
04.09.2016 r., godz. 20.30
Wyprawa do Czerwonego Boru zakończyła akcję „Zambrów na rowery 2016”
Około 160 rowerzystów wzięło udział w ostatnim w tym roku rajdzie rowerowym. Tym razem cykliści udali się do Czerwonego Boru.

Ostatni krótkodystansowy rajd rowerowy w ramach akcji „Zambrów na rowery 2016” odbył się dziś, 4 września. Celem wyprawy był Czerwony Bór. Podobnie jak i w poprzednich rajdach, w akcji udział wzięły osoby w każdym wieku. W dzisiejszej wyprawie uczestniczyła rekordowa w tym roku liczba cyklistów – około 160 osób.

Po wyjeździe z Zambrowa kolumna rowerzystów przejechała przez: Wądołki Bućki, Stare Wądołki, Krajewo Korytki, drogę krajową nr 8, Krajewo Łętowo, Krajewo Borowe, Krajewo Ćwikły, Tabędz i Bacze Mokre. W Czerwonym Borze odbył się dłuższy przystanek na „Modrzewiowej Polanie”, gdzie na uczestników czekały napoje chłodzące oraz ciepły posiłek.

W trasie powrotnej cykliści wrócili przez miejscowości: Bacze Mokre, Tabędz, Stare Zakrzewo, Nowe Zakrzewo. Rozwiązanie rajdu nastąpiło około godz. 14.30 na targowicy miejskiej w Zambrowie.

Dzisiejsza wyprawa do Czerwonego Boru zakończyła tegoroczny sezon rowerowy w Zambrowie. Przypomnijmy, że w tym roku odbyło się wiele rajdów. Wyprawy „standardowe” organizowane były w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, od czerwca do września. Celem wypraw były m.in. Szumowo, Kulesze Kościelne i Czerwony Bór. Były też 3 rajdy dla zaawansowanych cyklistów. Każdy o długości około 100 km. Celami wypraw były: Wizna, Małkinia i Góra Strękowa. Ponadto zorganizowano pielgrzymkę rowerową z Trok do Zambrowa i do Hodyszewa. Warto dodać, że w tym roku po raz drugi w Zambrowie odbył się Maraton Szosowy. Rowerzyści rywalizowali na czterech dystansach: 50 km, 80 km, 140 km oraz 200 km. Zdjęcia ze wszystkich imprez rowerowych znajdziecie Państwo na Zambrowskim Portalu www.zambrow.org w odrębnych artykułach. Zbiór linków poniżej.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: