REKLAMA:

W ostatnim rajdzie długodystansowym rowerzyści udali się do Góry Strękowej [foto]

rekreacja/wypoczynek
21.08.2016 r., godz. 11.30
W ostatnim rajdzie długodystansowym rowerzyści udali się do Góry Strękowej
Około 45 osób bierze udział w rajdzie z cyklu "Zambrów na rowery". Jest to trzecia w tym roku długodystansowa wyprawa rowerowa adresowana do wszystkich pełnoletnich mieszkańców. Trasa przejazdu wiedzie z Zambrowa do Góry Strękowej i z powrotem.

Trzeci i jednocześnie ostatni w tym roku długodystansowy rajd rowerowy pod hasłem „Zambrów na rowery” wyruszył dziś rano. Jego organizatorem jest Urząd Miasta Zambrów i lokalna grupa miłośników dwóch kółek Stowarzyszenie Sporteam.

Grupa wyjechała z Zambrowa o godz. 8.30 z targowicy miejskiej przy ul. Wyszyńskiego. Rowerzyści mają do pokonania trasę o długości około 100 km w obie strony. Miejscem docelowym jest Góra Strękowa w powiecie białostockim. Cykliści po wyjeździe z Zambrowa, przejadą przez miejscowości: Kołaki Kościelne, Czarnowo Biki i Dębniki. Tam zaplanowany został pierwszy postój. Dalej uczestnicy rajdu przejadą przez Mężenin, Ożarki Olszynę, Nowe Chlebiotki, po czym dotrą do Góry Strękowej.

Po godzinnej przerwie cykliści wyruszą w drogę powrotną, która będzie wiodła przez: Kurpiki, Sulin, Grądy Woniecko, Rutki Kossaki, Kołomyjkę, Wiśniewo i Grabówkę. Rozwiązanie rajdu nastąpi na targowicy miejskiej w Zambrowie.

Jak powiedział nam kierownik rajdu Henryk Rakoczy, cała trasa ma charakter „historyczno-ekologiczny”. Uczestnicy zobaczą m.in. pomnik 50 Powstańców z 1865 roku, groby obrońców Wizny, przejadą szlakiem carskim, po drodze miną gospodarstwa agroturystyczne i zobaczą bagna.Przypomnijmy, że wyprawy rowerowe standardowe organizowane są zazwyczaj w każdą pierwszą niedzielę miesiąca od maja do września. Długość każdej trasy obliczono na około 50 km (w obie strony). Ostatnia standardowa wyprawa odbędzie się 4 września. Tego dnia rowerzyści zaproszeni zostaną do Czerwonego Boru.

Poza rajdami „standardowymi”, Urząd Miasta w 2016 r. zaplanował 3 rajdy dla zaawansowanych rowerzystów. Każdy o długości około 100 km. Wszystkie odbyły się w niedziele. Pierwszy miał miejsce 12 czerwca. Wówczas celem wyprawy była Wizna. 17 lipca zaawansowani rowerzyści udali się natomiast do Małkinii.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: