REKLAMA:

Wyruszyli rowerami do Hodyszewa [foto]

rekreacja/wypoczynek
13.08.2016 r., godz. 14.30
Wyruszyli rowerami do Hodyszewa
Po raz czwarty rowerzyści z Zambrowa udali się na rowerową pielgrzymkę do Hodyszewa.

Rowerzyści z Zambrowa i okolicznych miejscowości dziś rano wyruszyli na pielgrzymkę rowerową do Hodyszewa. To już piąta tego typu akcja organizowana w naszym mieście. Uczestnicy wyprawy w jeden dzień mają do pokonania trasę o długości ponad 100 km. Pomysłodawcą i głównym organizatorem pielgrzymki jest Eugeniusz Borowski.

Rowerzyści wyruszyli punktualnie o godzinie 8.00 rano spod kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. W wyprawie bierze udział ponad 100 osób. Uczestnicy podzieleni zostali na siedem piętnastoosobowych grup, ponieważ poruszali się zgodnie z przepisami kodeksu ruchu drogowego, a nie w kolumnie konwojowanej przez policję, jak ma to miejsce w czasie masowych wypraw „Zambrów na rowery”. Wśród uczestników znaleźli się zarówno mniej, jak i bardziej doświadczeni cykliści, również ci, którzy brali udział w pielgrzymkach do Przemyśla, Gdańska i Trok.

- „W pielgrzymce rowerem do Hodyszewa biorę udział już po raz trzeci, więc nie obawiam się o to, że nie dojadę. Biorę udział także w akcjach Zambrów na rowery, więc kondycja jest. Sprzęt mam przygotowany. Nic tylko wsiadać i jechać.” - powiedziała nam pani Małgorzata, jedna z uczestniczek wyprawy.

Trasa rajdu do Hodyszewa jest niezmienna i wiedzie przez miejscowości: Długobórz, Skarżyn Stary, Rosochate Kościelne, Szepietowo Wawrzyńce i Dąbrówkę Kościelną.

- „Pogoda jest dobra. Jedziemy tradycyjną trasą. Jedynie przy wyjeździe z Zambrowa musieliśmy ją zmienić, bo trasa z Wądołk do Długoborza jest dzisiaj nieprzejezdna. Dlatego będziemy skręcać w ul. Targową, następnie w prawo do Długoborza i później w lewo do Rykacz.” - powiedział nam tuż przed wyjazdem Eugeniusz Borowski, organizator pielgrzymki.

Cała trasa, w obie strony, zostanie pokonana jednego dnia. Do Hodyszewa pielgrzymi dotarli przed południem. O godz. 12.00 wzięli udział we Mszy św. Około godziny 15.00 rowerzyści wyruszą w drogę powrotną do Zambrowa. Na miejscu będą około godziny 18.00. W sumie pokonają około 110 km.

Przypomnijmy, że I Pielgrzymka Rowerowa do Hodyszewa odbyła się 18 sierpnia 2012 roku. Wówczas w wyprawie udział wzięło około 90 osób. Rok później, podczas drugiej edycji rajdu, do Hodyszewa udało się już 125 osób. Podobna frekwencja utrzymuje się także co roku podczas kolejnych pielgrzymek rowerowych.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: