REKLAMA:

Rowerzyści udali się do Szumowa [foto]

rekreacja/wypoczynek
07.08.2016 r., godz. 16.00
Około 150 rowerzystów wzięło udział w czwartym krótkodystansowym rajdzie rowerowym "Zambrów na rowery 2016". Tym razem miłośnicy dwóch kółek udali się do Szumowa.

Czwarty tegoroczny rajd krótkodystansowym w ramach akcji "Zambrów na rowery" odbył się dzisiaj, 7 sierpnia. Tym razem miejscem docelowym wyprawy rowerzystów z Zambrowa i okolic była miejscowość Szumowo, położona na terenie powiatu zambrowskiego. 

Punktualnie o godz. 10.00 około 150 rowerzystów wyruszyło w trasę liczącą prawie 40 km w obie strony. Trasa rajdu wiodła od targowicy miejskiej przez ulice: Prymasa Stefana Wyszyńskiego, 71. Pułku Piechoty, Mazowiecką, aleją Wojska Polskiego, Obrońców Zambrowa i Wądołkowską. Po wyjeździe z Zambrowa trasa wiodła przez: Wądołki Bućki, Wądołki Borowe, Grzymały, Ostrożne, Kalinowo, Podbiel Małą, Srebrną, po czym rowerzyści wjechali do Szumowa.

W Szumowie odbył się dłuższy przystanek na terenach rekreacyjnych obok Zakładu Produkcji Kruszyw. Podczas przerwy cykliści mieli okazję skorzystać z przygotowanego przez organizatorów ciepłego posiłku.

W drodze powrotnej uczestnicy wyprawy przejechali przez miejscowości: Szumowo, Srebrna, Podbiel Mała, Kalinowo, Ostrożne, Grzymały, Wądołki Borowe i Wądołki Bućki. Następnie rowerzyści wjechali do Zambrowa ul. Targową, dalej przekraczając DK63 i wjechali na ścieżkę rowerową biegnącą wzdłuż alei Wojska Polskiego. Rozwiązanie rajdu nastąpiło przy kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie.

Przypominamy, że był to przedostatni rajd krótkodystansowy w ramach akcji „Zambrów na rowery”. Ostatnia wyprawa zaplanowana jest na pierwszą niedzielę września. Celem „standardowej” wyprawy rowerowej będzie Czerwony Bór.

Na 2016 r. Urząd Miasta zaplanował również 3 niedzielne wyprawy dla zaawansowanych rowerzystów. Każdy o długości około 100 km. Pierwszy długodystansowy rajd odbył się 12 czerwca, a miejscem docelowym była Wizna. Następnie 17 lipca zaawansowani rowerzyści udali się do Małkinii. Ostatnia stukilometrowa wyprawa zaplanowana jest na 21 sierpnia. Wówczas rowerzyści udadzą się do Góry Strękowej.

Warto dodać, że podczas dzisiejszego pobytu w Szumowie prowadzone były zapisy na V Pielgrzymkę Rowerową z Zambrowa do Hodyszewa, która odbędzie się 13 sierpnia. Ponadto zapisy prowadzone będą jeszcze do 11 sierpnia u organizatora Eugeniusza Borowskiego pod numerem tel. 664 035 025.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: