REKLAMA:

Wyruszyli do Małkini na dwóch kółkach [foto]

rekreacja/wypoczynek
17.07.2016 r., godz. 11.30
Około 50 rowerzystów wyruszyło dzisiaj w drugim tegorocznym rajdzie długodystansowym w ramach akcji "Zambrów na rowery 2016". Miłośnicy dwóch kółek udali się do Małkini.

W drugim w tym roku długodystansowym rajdzie rowerowym w ramach akcji "Zambrów na rowery", organizowanym przez Urząd Miasta i Stowarzyszenie Sporteam, wyruszyło dzisiaj około 50 rowerzystów. Tym razem entuzjaści dwóch kółek udali się do Małkini (powiat ostrowski). Przed nimi do pokonania trasa o długości około 100 km w obie strony. 

Uczestnicy wyprawy przejadą przez m.in.: Srebrną, Pęchratkę, Jasienicę, Chmielewo, Zaręby Kościelne, po czym wjadą do Małkini Górnej. Po postoju w Małkini cykliści wrócą przez miejscowości: Niegowiec, Ostrów Mazowiecką, Podborze, Kalinowo, Króle Małe, Paproć Dużą, Łętownicę, Nowy Borek, Grzymały. Do Zambrowa wrócą około godz. 16.00.

Urząd Miasta Zambrów zaplanował na bieżący rok 3 niedzielne rajdy długodystansowe, każdy o długości około 100 km. W ramach pierwszego rajdu około 70 rowerzystów udało się do Wizny. Ostatnia dłuższa wyprawa zaplanowana jest na 21 sierpnia. Miejscem docelowym będzie Góra Strękowa. Ponadto odbędzie się również coroczna pielgrzymka rowerowa do Hodyszewa - 13 sierpnia.

Warto podkreślić, że wielu miłośników rowerów z Zambrowa i okolic bierze udział w krótszych wyprawach. Odbywają się one zazwyczaj w pierwszą niedzielę miesiąca. Najbliższy rajd krótkodystansowy zaplanowany jest na 7 sierpnia. Rowerzyści wówczas udadzą się do Szumowa.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: