REKLAMA:

Rajd rowerowy „Panorama Zambrowa” [foto]

rekreacja/wypoczynek
10.07.2016 r., godz. 19.00
Rajd rowerowy „Panorama Zambrowa”
Ponad 150 rowerzystów wzięło udział w trzecim krótkodystansowym rajdzie rowerowym „Zambrów na rowery 2016”.

Trzeci w tym roku otwarty rajd rowerowy pod hasłem „Zambrów na rowery 2016”, zorganizowany przez Urząd Miasta i Stowarzyszenie Sporteam, odbył się dziś, 10 lipca. Tym razem podczas wyprawy ponad 150 cyklistów z Zambrowa i okolic mogło podziwiać południową panoramę naszego miasta.

Już na godzinę przed odjazdem uczestnicy rajdu zbierali się na targowicy miejskiej przy ul. Wyszyńskiego. Tym, którzy na wyprawę wybrali się po raz pierwszy, rozdano kamizelki odblaskowe z nazwą akcji. Rowerzyści wyruszyli o godzinie 10.00.

Dzisiejsza trasa prowadziła od targowicy ulicami: 71. Pułku Piechoty, Mazowiecką, aleją Wojska Polskiego, ul. Obrońców Zambrowa, ul. Wądołkowską, przez Wądołki Bućki, ul. Targową, ul. Wolską, przez miejscowości Wola Zambrowska i Stary Laskowiec. Tu rowerzyści zatrzymali się na pierwszy krótki odpoczynek i łyk zimnej wody.

Następnie cykliści przez Rykacze, Łosie Dołęgi i Stary Skarżyn dotarli do Tarnowa Gosków, gdzie czekały na nich kawa, herbata, napoje chłodzące oraz ciepły posiłek.

W drodze powrotnej uczestnicy wyprawy przejechali przez Grochy Łętownicę, Sasiny, Czartosy, Zagroby Łętownicę, Grzymały, Długobórz I i aleję Wojska Polskiego, gdzie na parkingu przy kościele pw. Józefa Rzemieślnika zakończył się rajd. W sumie rowerzyści pokonali trasę długości około 40 kilometrów.

Przypominamy, że następne rajdy w ramach akcji „Zambrów na rowery” odbędą się w pierwsze niedziele miesiąca, aż do września. Celem „standardowych” wypraw rowerowych będą Szumowo i Czerwony Bór.

Na 2016 r. Urząd Miasta zaplanował również 3 niedzielne wyprawy dla zaawansowanych rowerzystów. Każdy o długości około 100 km. Pierwszy długodystansowy rajd odbył się 12 czerwca, a miejscem docelowym była Wizna. Następnie 17 lipca zaawansowani rowerzyści udadzą się do Małkinii, zaś 21 sierpnia - do Góry Strękowej.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: