REKLAMA:

Wrócili z rajdu rowerowego Wilno - Zambrów [foto]

rekreacja/wypoczynek
08.07.2016 r., godz. 23.00
Wrócili z rajdu rowerowego Wilno - Zambrów
Do Zambrowa powrócili rowerzyści biorący udział w rajdzie rowerowym z Wilna do Zambrowa. Dziennie pokonywali około 130 km. Na Litwę rowerzyści dotarli autokarem 5 lipca, natomiast do Zambrowa cykliści wrócili na dwóch kółkach 8 lipca.

We wtorek rano, 5 lipca z targowicy miejskiej przy ul. Wyszyńskiego w Zambrowie grupa rowerzystów wyjechała autokarem w drogę do Wilna. Początkowo rajd planowany był do Rygi, jednak ze względu na problemy organizacyjne wyprawa została skrócona, a miejscem docelowym była stolica Litwy. W rajdzie udział wzięło 23 rowerzystów.

Po dotarciu do celu uczestnicy rajdu, głównie z autokaru zwiedzali ciekawe miejsca Wilna. Udali się także do Trok, gdzie zwiedzili zabytkowy zamek. Następnego dnia, 6 lipca rano cykliści wyruszyli w drogę powrotną. Granicę polsko-litewską przekroczyli w godzinach popołudniowych, aby ostatecznie dotrzeć do Sejn. W czwartek natomiast rowerzyści wyruszyli w dalszą drogę do Goniądza. Do Zambrowa uczestnicy przyjechali w piątek, 8 lipca około godziny 15.00.

- „Pogoda była fatalna, czyli padało i wiało. Jedynie pozytywny dzień był dzisiaj, bo oprócz wiatru nie było deszczu, czyli było już względnie dobrze. Wszyscy są zmęczeni, bo te silne wiatry i deszcz dały się we znaki” - relacjonuje organizator rajdu Eugeniusz Borowski.

Uczestnicy pokonali w sumie ok. 400 km, omijając przy tym ruchliwe trasy, aby po 4 dniach wrócić z Wilna do Zambrowa. Dziennie cykliści pokonywali około 120 – 140 km, ze średnią prędkością powyżej 20 km/h. Jak udało nam się dowiedzieć, uczestnicy wyprawy nie mieli większych utrudnień w trakcie całej wyprawy.

- „Łatwo nie było, bo pogoda nam trochę dokuczyła, ale jechało się świetnie. Ludzie wspaniali, można liczyć na pomoc. Mimo że jechałam pierwszy raz, to z taką grupą mogę podróżować na koniec świata.” - powiedziała nam tuż po dotarciu do Zambrowa Justyna Miller, jedna z uczestniczek rajdu.

Warto przypomnieć, że pierwsza tego typu długodystansowa pielgrzymka rowerowa zorganizowana przez Eugeniusza Borowskiego odbyła się 14 lipca 2011 r., kiedy to grupa 24 pełnoletnich doświadczonych rowerzystów wyruszyła na 370 km trasę do Wilna na Litwie. Wyprawa trwała 4 dni. Drugi rajd rowerowy dla zaawansowanych rozpoczął się 11 lipca 2012 r. Wzięło w nim udział 26 uczestników. Do pokonania mieli trasę mierzącą w jedną stronę blisko 600 km. Celem wyprawy był Przemyśl. W 2013 roku Eugeniusz Borowski zorganizował rajd rowerowy po Warmii i Mazurach, który rozpoczął się 5 lipca. Uczestnicy pokonali w sumie ponad 600 km, aby po 5 dniach dojechać do Świętej Lipki. Czwarta długodystansowa wyprawa miała miejsce w 2014 roku. Wówczas 24 rowerzystów udało się do Zamościa przejeżdżając ok. 600 km. Piąty rajd rowerowy dla osób zaawansowanych rozpoczął się 8 lipca 2015 roku. 22 cyklistów pokonało w sumie ok. 600 km, omijając przy tym ruchliwe trasy, aby po 4 dniach dojechać do Gdańska.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: