REKLAMA:

II Maraton Szosowy za nami [foto]

sport
19.06.2016 r., godz. 22.30
II Maraton Szosowy za nami
166 zawodników, w tym 26 kobiet, stanęło na starcie II Maratonu Szosowego. Imprezę, z myślą o miłośnikach jazdy rowerowej, zorganizował Urząd Miasta Zambrów oraz Stowarzyszenie SPORTEAM.

Dziś po raz drugi w naszym mieście i całym regionie odbył się Maraton Szosowy. Impreza o zasięgu ogólnopolskim została zorganizowana przez Stowarzyszenie SPORTEAM we współudziale z Urzędem Miasta Zambrów.

Maraton przeznaczony był dla amatorów turystyki rowerowej oraz osób o zacięciu sportowym. Uczestnicy mieli do wyboru 4 dystanse – 50 km, 80 km, 140 km i 200 km. Przebiegały one przez tereny powiatów: zambrowskiego, wysokomazowieckiego i ostrowskiego. Cykliści przejeżdżali przez Wolę Zambrzycką, Jabłonkę Kościelną, Kołaki Kościelne, Osipy-Kolonię, Miodusy Wielkie, Paproć Dużą i Szumowo. Trasa maratonu była stosunkowo płaska, ale ze względu na dystans wymagała dobrego przygotowania kondycyjnego.

Frekwencja dzisiejszej imprezy była wyższa niż w ubiegłym roku. Na targowicy miejskiej przy ul. Wyszyńskiego, gdzie odbywały się starty wszystkich grup biorących udział w maratonie, stawiło się 166 zawodników (w ubiegłym roku było 141 uczestników). Wśród nich byli mieszkańcy nie tylko województwa podlaskiego, ale też mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, czy nawet wielkopolskiego.

Ostatecznie na metę dotarli wszyscy zawodnicy. Na dystansie 50 km najlepszy okazał się Michał Celmerowski z Białegostoku, któremu dotarcie do mety zajęło 1 godz. 22 min. 14 sek. Dystans 80 km najszybciej pokonał Marcin Janiszewski z Torunia. Jego czas to 2 godz. 10 min. 57 sek. Z trasą liczącą 140 km najszybciej uporał się Marek Werpachowski z Szumowa (czas 4 godz. 12 min. 8 sek.). W maratonie o najdłuższym dystansie - 200 km pierwszy linię mety przekroczył Bartosz Kupa z Hajnówki z czasem 5 godz. 54 min. 17 sek. Z pełnymi wynikami dzisiejszego Maratonu Szosowego można zapoznać się TUTAJ.

W maratonie nie było przegranych. Wszyscy, którzy ukończyli wybrany dystans byli zwycięzcami. W nagrodę z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Zbigniewa Korzeniowskiego i Zastępcy Przewodniczącego Rady Powiatu Sławomira Barana otrzymali okolicznościowy medal i imienny dyplom z przejechanym dystansem oraz uzyskanym czasem.

MM


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: