REKLAMA:

Rowerzyści wyruszyli do Wizny [foto]

sport
12.06.2016 r., godz. 08.40
Około 70 rowerzystów wyruszyło dzisiaj w pierwszym w tym roku rajdzie długodystansowym w ramach akcji "Zambrów na rowery 2016". Miłośnicy dwóch kółek udali się do Wizny.

W pierwszym w tym roku długodystansowym rajdzie rowerowym w ramach akcji „Zambrów na rowery”, organizowanym przez Urząd Miasta i Stowarzyszenie Sporteam, wyruszyło dzisiaj około 70 rowerzystów. Tym razem entuzjaści dwóch kółek udali się do Wizny. Przed nimi do pokonania trasa o długości około 100 km w obie strony.

Uczestnicy wyprawy przejadą m.in. przez: Gosie Małe, Wybrany, Rutki Kossaki i Grądy Woniecko. Po postoju w Wiźnie rowerzyści wyruszą w drogę powrotną, która będzie wiodła przez: Bronowo, Krzewo, Drozdowo, Łomżę, Siemień, Pniewo, Pęsy i Cieciorki. Do Zambrowa cykliści przyjadą około godz. 18.00.

Urząd Miasta Zambrów zaplanował na bieżący rok 3 niedzielne rajdy długodystansowe, każdy o długości około 100 km. Oprócz dzisiejszego będzie jeszcze wyprawa do Małkini (17 lipca) i Góry Strękowej (21 sierpnia). Nie zabraknie również corocznej pielgrzymki do Hodyszewa - 13 sierpnia. Zaawansowani rowerzyści pojadą też do Rygi (2-8 lipca).

Warto podkreślić, że wielu miłośników rowerów z Zambrowa i okolic bierze udział w krótszych wyprawach. W ubiegłym tygodniu, 5 czerwca odbył się drugi tegoroczny rajd krótkodystansowy w ramach akcji „Zambrów na rowery” (Rowerzyści udali się do Kulesz Kościelnych [foto]). Miejscem docelowym była miejscowość Kulesze Kościelne, położona na terenie powiatu wysokomazowieckiego. Zaś inauguracja sezonu rowerowego miała miejsce 15 maja. Wówczas 120 rowerzystów pokonało trasę obejmującą panoramę Zambrowa (Sezon rowerowy w Zambrowie otwarty! [foto]).

Ponadto w tym roku odbędzie się maraton kolarski. Już za tydzień rowerzyści będą mogli sprawdzić swoje siły na jednym z czterech dystansów: 50, 80, 140 lub 200 km - II Maraton Szosowy wkrótce w Zambrowie.


RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: