REKLAMA:

Michał Ogórek niebawem w Zambrowie

zapowiedzi - repertuar
08.06.2016 r., godz. 11.40
Dziennikarz, felietonista, satyryk i krytyk filmowy - Michał Ogórek będzie bohaterem najbliższego spotkania organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zambrowie zaprasza mieszkańców miasta i okolic do udziału w spotkaniu z Michałem Ogórkiem, które odbędzie się w czwartek, 16 czerwca w oddziale dla dorosłych MBP przy ul. Wyszyńskiego 2. Początek zaplanowano na godz. 9.00.

Michał Ogórek - dziennikarz, felietonista, satyryk i krytyk filmowy. Studiował nauki polityczne i dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. W latach 80. pracował w „Przeglądzie Technicznym”, został wyróżniony Nagrodą Dziennikarzy Niezależnych. Od 1989 związany z „Gazetą Wyborczą” jako stały felietonista. Od 2004 związany z kanałem telewizyjnym Kino Polska, gdzie komentował kroniki filmowe z czasów PRL w programie Na przełaj przez PRL. Od 2009 był jednym z ekspertów w teleturnieju Milionerzy. Michał Ogórek jest również autorek książek m.in.: „Przewodnik po Polsce” (1991), „Najlepszy Ogórek, czyli kalendarz na każdy rok” (2005). W 2014, za wybitne zasługi w budowaniu niezależnej prasy w Polsce, za pielęgnowanie wartości, jakie legły u podstaw polskich przemian demokratycznych, za wkład w rozwój nowoczesnej publicystyki i przestrzeganie wysokich standardów w pracy dziennikarskiej, redakcyjnej i menadżerskiej, prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W imieniu organizatorów zachęcamy do udziału w spotkaniu. Wstęp wolny.BD


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: