REKLAMA:

Rowerzyści udali się do Kulesz Kościelnych [foto]

rekreacja/wypoczynek
05.06.2016 r., godz. 22.30
Około 200 rowerzystów wzięło udział w kolejnym rajdzie krótkodystansowym w ramach akcji "Zambrów na rowery 2016". Tym razem miłośnicy dwóch kółek udali się do Kulesz Kościelnych.

Drugi tegoroczny rajd krótkodystansowym w ramach akcji „Zambrów na rowery” odbył się dzisiaj, 5 czerwca. Tym razem miejscem docelowym wyprawy rowerzystów z Zambrowa i okolic była miejscowość Kulesze Kościelne, położona na terenie powiatu wysokomazowieckiego.

Punktualnie o godz. 10.00 około 200 rowerzystów wyruszyło w trasę liczącą około 45 km w obie strony. Trasa rajdu wiodła od targowicy miejskiej przez miejscowości: Wola Zambrzycka, Nowe Wierzbowo, Rębiszewo-Studzianki, Jabłonka Kościelna, Tybory-Kamianka, Gołasze Mościckie, Kulesze Kościelne, Czarnowo-Biki, Czarnowo-Undy, Kołaki Kościelne, Ćwikły-Krajewo.

Warto dodać, że zarówno przed, jak i po rajdzie, przeprowadzona została przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie akcja bezpłatnego znakowania rowerów. Aby oznakować pojazd, należało mieć przy sobie dowód osobisty oraz dokument potwierdzający zakup roweru.

Dzisiejsza wycieczka była drugim rajdem krótkodystansowym tegorocznej akcji „Zambrów na rowery”. Inauguracja odbyła się 15 maja. Wówczas 120 rowerzystów pokonało trasę obejmującą panoramę Zambrowa. Następne rajdy odbędą się w pierwsze niedziele miesiąca, aż do września. Celem „standardowych” wycieczek rowerowych będą: panorama Zambrowa południe, Szumowo i Czerwony Bór. 

Ponadto Urząd Miasta zaplanował na bieżący rok 3 niedzielne wyprawy dla zaawansowanych rowerzystów. Każdy o długości około 100 km. Pierwszy długodystansowy rajd odbędzie się już 12 czerwca do Wizny. Następnie 17 lipca zaawansowani rowerzyści udadzą się do Małkinii, zaś 21 sierpnia - do Góry Strękowej.

Przypominamy, że już w czerwcu w ramach Dni Zambrowa pasjonaci rowerów będą mogli wziąć udział w wyścigach kolarskich ulicami miasta. Imprezę zaplanowano na 11 czerwca. Ponadto w tym roku odbędzie się po raz drugi maraton kolarski. Miłośnicy jazdy rowerem będą mogli sprawdzić swoje siły 19 czerwca na jednym z czterech dystansów: 50, 80, 140 lub 200 km. Nie zabraknie również corocznej pielgrzymki do Hodyszewa - 13 sierpnia. Dla zaawansowanych uczestników zaplanowano wyprawę do Rygi w dniach 2-8 lipca.


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: