REKLAMA:

Chór akademicki UTW wystąpił w Centrum Kultury [foto]

kultura
05.06.2016 r., godz. 21.30
Chór akademicki UTW wystąpił w Centrum Kultury
Pieśni ludowe, religijne i patriotyczne w wykonaniu chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku można było usłyszeć w Centrum Kultury w Zambrowie. Był to drugi publiczny występ tej grupy.

Dziś wieczorem w kawiarni Cafe Muza Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie odbył się kameralny występ Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W ramach tej inicjatywy kilku mieszkańców przysłuchiwało się pieśniom ludowym, romantycznym, patriotycznym i religijnym, wykonywanym przez studentki-seniorki przy akompaniamencie gitary, dwóch akordeonów, saksofonu i perkusji.

Chór akademicki UTW działa w strukturach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zambrowie od niedawna. Z pomysłem tym władze UTW przymierzały się już od dwóch lat. Chór liczy obecnie 12 osób. Przypomnijmy, że pierwszy występ publiczny miał miejsce pod koniec kwietnia bieżącego roku. Opiekunem artystycznym grupy jest pani Maria Gosk.

Uniwersytet Trzeciego Wieku działalność rozpoczął 26 marca 2012 roku z inicjatywy Burmistrza Zambrowa Kazimierza Dąbrowskiego. Na początku do Uniwersytetu zapisało się 80 słuchaczy. Obecnie w zajęciach udział bierze 61 studentów w wieku powyżej 50 lat. UTW działa pod skrzydłami i w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie. Patronat nad działalnością uczelni pełni Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży oraz Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: