REKLAMA:

Maluchy pięknie recytują [foto]

kultura
18.05.2016 r., godz. 14.30
Maluchy pięknie recytują
Aleksandra Gabryś z MP4 i Alicja Milczewska z SP w Starym Laskowcu będą reprezentowały nasz powiat w województwie w ramach konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków "O Nagrodę Misia Wierszownisia".

Eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego przedszkolaków „O Nagrodę Misia Wierszownisia” odbyły się dzisiaj w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie. Do udziału w konkursie zgłoszonych zostało aż 71 dzieci z przedszkoli z Zambrowa i oddziałów przedszkolnych szkół gminnych.

Wszyscy uczestnicy wypadli doskonale. Dzieci recytowały takie wiersze jak: „Kwoka”, „Entliczek – pentliczek”, „Kłamczucha” Jana Brzechwy, „Żarcik”, „Spacerek”, Przyjęcie” Doroty Gellner, „Dwa Michały”, „Okulary”, „Taniec” Juliana Tuwima, czy „Skarga” i „Dama” Agnieszki Frączek. Mimo że trema była duża, większości z małych uczestników nie zabrakło odwagi, by wyjść na scenę i zaprezentować przygotowany wierszyk przed licznie zgromadzoną publicznością.

Wszystkim występom przysłuchiwała się trzyosobowa komisja w składzie: Magdalena Kruszyńska-Sosnowska, Jolanta Chrostowska-Sufa i Barbara Boraczewska. Komisja zwracając uwagę na dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa i dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny, musiała dokonać niemal niemożliwego – wybrać laureatów spośród 71 sympatycznych małych wykonawców.

Jury postanowiło I miejsce przyznać ex aequo: Aleksandrze Gabryś z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Zambrowie oraz Alicji Milczewskiej z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Starym Laskowcu.

II miejsce zajęła Małgorzata Deskiewicz z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Zambrowie.

Trzecie miejsce ex aequo przyznano: Kamili Konopce ze Szkoły Podstawowej w Srebrnej, Oldze Zawistowskiej z MP6 w Zambrowie i Gabrieli Zalewskiej z MP6 w Zambrowie.

Wyróżnienia otrzymali: Dominik Grosfeld i Magdalena Grzymała z MP6, Iga Domagała z MP1, Filip Mrozowski i Gabrysia Malinowska z SP w Osowcu, Anna Rybińska z SP w Pęchratce Polskiej, Michalina Perkowska z MP3, Aleksandra Łuba, Łukasz Przestrzelski i Gabriela Łuba z SP w Rutkach.

Decyzją jury do finału wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się 10 czerwca w Wojewódzkim Ośrodku Animacji i Kultury Spodki w Białymstoku, wytypowane zostały dziewczynki, które zajęły ex aequo I miejsce: Aleksandra Gabryś i Alicja Milczewska.

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w dalszym etapie recytatorskich zmagań.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: