REKLAMA:

Sezon rowerowy zainaugurowany [foto+video]

sport
08.05.2016 r., godz. 22.30
Sezon rowerowy zainaugurowany
Zawodami kolarskimi w Goskach Dużych Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne SPORTEAM Zambrów rozpoczęło tegoroczny sezon rowerowy.

Dziś w miejscowości Goski Duże w gminie Zambrów pasjonaci rowerów mogli zmierzyć się w zawodach kolarskich. Była to impreza, która otworzyła sezon rowerowy 2016 w naszym powiecie.

Zawody zostały przeprowadzone na pętli ograniczonej miejscowościami Goski Duże - Goski Pełki - Boruty Goski - Stary Skarżyn - Zaręby Krztęki - Goski Duże. Długość jednej pętli wynosiła 9 km. Warto zaznaczyć, że część trasy przebiegała przez nowo oddaną drogę Boruty Goski – Goski Duże, której długość wynosi dokładnie 2850 metrów. Wspólna inwestycja samorządów Powiatu Zambrowskiego i Gminy Zambrów kosztowała aż 2 mln 342 tys. zł, z czego większość, bo aż 1,6 mln zł na ten cel wyłożyła Gmina Zambrów. Dzisiejsze zawody były okazją do oficjalnego przekazania drogi.

W sumie do zawodów przystąpiło 45 cyklistów. Rywalizowano w trzech kategoriach. Kobiety miały do przejechania jedno okrążenie, mężczyźni poruszający się rowerami innymi niż szosowe – dwa okrążenia, a mężczyźni posiadający rowery szosowe – trzy okrążenia. W kategorii rowerów szosowych organizatorzy wprowadzili dodatkowo odrębną klasyfikację dla uczestników do 50. roku życia i powyżej 50. roku życia. Za pierwsze trzy miejsca w każdym wyścigu wręczone zostały pamiątkowe puchary.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach

Kobiety
I – Anna Sapieżko
II – Paulina Kazimierska
III – Małgorzata Szymczuk

Mężczyźni – rowery inne niż szosowe
I – Tomasz Gwardiak
II – Marek Werpachowski
III – Łukasz Woleński

Rowery szosowe do 50 lat
I – Damian Przewodek
II – Artur Myśliński
III – Tomasz Kosek

Rowery szosowe powyżej 50 lat
I – Eugeniusz Skibniewski
II – Andrzej Bart
III – Ryszard Papież

Warto dodać, że tuż przed rozpoczęciem zawodów wszyscy zawodnicy przejechali na dwóch kółkach symboliczne 1050 metrów. Miało to związek z przypadającą w tym roku 1050. rocznicą chrztu Polski.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne SPORTEAM, a współorganizatorami: Powiat Zambrowski i Gmina Zambrów.

Zachęcamy do obejrzenia skrótu video z imprezy.ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: