REKLAMA:

Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego wystąpiła w Zambrowie [foto]

kultura
02.04.2016 r., godz. 23.30
Występ Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, 02.04.2016 r.
Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego po raz trzeci koncertował w Zambrowie. Okolicznością do wyjątkowego występu były obchody święta patrona Zespołu Szkół Nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota". Licznie zgromadzona publiczność usłyszała pieśni wojskowe i patriotyczne.

Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Adama Martina wystąpiła dzisiaj w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie. Artyści przybyli do Zambrowa na zaproszenie Starosty Zambrowskiego Roberta Rosiaka, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Maryny Łotysz oraz pani Marzeny Niewińskiej.

Przed licznie zebraną publicznością wystąpiła orkiestra pod batutą Grzegorza Mielimąki i mjra Marcina Ślązaka. Hala zabrzmiała znanymi i lubianymi pieśniami żołnierskimi oraz sławiącymi dzieje oręża polskiego i walkę narodu o niepodległość. Soliści – Julia Nowicka, Aleksandra Okrasa (sopran), Roman Kogut i Andrzej Wiśniewski (tenor) zaśpiewali m.in. „Marsz Pierwszej Brygady”, „Serce w plecaku”, „Pożegnanie”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Warszawskie dzieci”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Gdzie są kwiaty z tamtych lat” i „Biel z czerwienią, czerwień z bielą”. Jako że koncert odbył się 2 kwietnia, czyli w 11. rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II, nie mogło zabraknąć ulubionego utworu Papieża – „Barki”. Podobnie jak rok i dwa lata temu, program przygotowany był z największą precyzją i dbałością o szczegóły. Muzycy pięknie prezentowali się w strojach nawiązujących do danej epoki historycznej oraz charakteru poszczególnych utworów.

Warto dodać, że Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego koncertuje od ponad 60-ciu lat ukazując bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Prezentuje muzykę w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami. Zespół Wojska Polskiego odwołuje się do tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Zespół działa z wielkim rozmachem, stale poszerzając repertuar. Jako instytucja wojskowa za swoje podstawowe zadanie uznaje koncerty poświęcone historii i tradycjom oręża polskiego. Prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia widzowie, tak w kraju jak i poza jego granicami, przyjmują z aplauzem, wysoko ceniąc profesjonalizm i elegancję artystów. Oprócz dawnych pieśni wojennych i wojskowych w programach znajdują miejsce nowe utwory, także z gatunku muzyki pop.

Dzisiejszy występ Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego został zorganizowany z okazji święta patrona Zespołu Szkół 1 gen. Stefana „Grota” Roweckiego. Główne uroczystości z tej okazji odbyły się w piątek, 1 kwietnia, o czym pisaliśmy w artykule: Święto patrona w ZS1 [foto].

RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: