REKLAMA:

Interpelacje radnych: Anna Chętnik ws. stanu bezpieczeństwa w mieście

interpelacje radnych
15.03.2016 r., godz. 14.30
Radna Rady Miasta Anna Chętnik dostarczyła do naszej redakcji kolejną interpelację. Tym razem pismo dotyczy stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie naszego miasta.

Radna Rady Miasta Anna Chętnik przekazała do wiadomości czytelników Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org kolejną interpelację, którą złożyła 19 stycznia w Urzedzie Miasta. Są to zapytania skierowane do Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie i dotyczą spraw bezpieczeństwa i porządku publicznego w naszym mieście.

- „W związku z wieloma sygnałami dotyczącymi bezpieczeństwa proszę o przeanalizowanie stanu bezpieczeństwa publicznego w mieście (kradzieże, rozboje, włamania, czyny chuligańskie) w roku 2015 w porównaniu z latami poprzednimi, z uwzględnieniem podziału na dzielnice, jakie przyjęła Powiatowa Komenda Policji w Zambrowie.” - czytamy w interpelacji.

Radna pyta w piśmie, na ile bezpiecznie mogą czuć się mieszkańcy Zambrowa w związku z licznymi miejscami gier hazardowych, powstałymi w różnych częściach miasta. Chce także wiedzieć, czy planuje się rozbudowę miejskiego monitoringu w miejscach mało bezpiecznych, proponowanych przez mieszkańców.

W odpowiedzi komendant KPP w Zambrowie insp. Andrzej Popko zaznacza, że administracyjnie nasze miasto nie jest podzielone na dzielnice. Na potrzeby funkcjonowania zambrowskiej jednostki miasto podzielone jest na dwa sektory, które rozgranicza rzeka Jabłonka.

Z przedstawionej przez komendanta informacji wynika, że w minionym roku w Zambrowie stwierdzono 263 przestępstwa kryminalne, co daje wynik o 24 mniejszy niż w analogicznym okresie roku 2014. Wśród przestępstw takich jak kradzieże cudzej rzeczy, kradzieże samochodów, kradzieże z włamaniem, uszkodzenia mienia, uszkodzenia ciała, bójki i pobicia oraz przestępczość rozbójnicza stwierdzono w 2015 roku 144 czyny.

- „W tej kategorii nastąpił wzrost kradzieży o 2 z 53 na 55, kradzieży z włamaniem o 8 z 46 na 54, kradzieży samochodów o 4 z 5 na 9, bójki i pobicia o 2 z 5 na 7 i rozbojach o 2 z 4 na 6. Spadek zdarzeń odnotowano w uszkodzeniach mienia o 15 z 36 na 21 oraz uszkodzeniach ciała o 2 z 3 na 1. Nastąpił również spadek przestępczości narkotykowych z 56 na 37. W kategorii czynów chuligańskich (…) wykroczeń stwierdzono po 20 czynów w latach 2014 i 2015.” - czytamy w odpowiedzi komendanta Andrzeja Popko.

Komendant odniósł się także do tematu bezpieczeństwa w okolicach salonów z grami hazardowymi. Z pisma dowiadujemy się, że takich miejsc jest w Zambrowie 8 i wszystkie są monitorowane przez Urząd Celny w Łomży oraz KPP w Zambrowie.

- „W 2015 roku stwierdzono 2 przestępstwa w tego typu lokalach popełnione na szkodę osób tam pracujących i właścicieli salonów. Funkcjonariusze KPP w Zambrowie nie przeprowadzili interwencji w takich lokalach.” - informuje komendant.

Warto dodać, że tematy bezpieczeństwa na terenie naszego miasta wielokrotnie poruszane były podczas konsultacji w ramach realizacji nowej inicjatywy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ph. „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa”. Takie spotkania od początku lutego prowadzone były we wszystkich gminach powiatu zambrowskiego. Celem konsultacji prowadzonych w całej Polsce jest wsparcie stworzenia „Mapy zagrożeń”.

- „Po jednym z takich spotkań komendant zapewnił mnie ustnie, że przekaże mi statystyki stanu bezpieczeństwa z rozbiciem na poszczególne rewiry dzielnicowych.” - powiedziała nam radna Anna Chętnik.

Interpelacja radnej Anny Chętnik oraz odpowiedź komendanta KPP w Zambrowie – jako załączniki PDF do niniejszego artykułu.

ŁC


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: