REKLAMA:

„Opowieści znad Jabłonki” Janusza Kuleszy

kultura
19.02.2016 r., godz. 14.00
Znany naszym czytelnikom ludowy poeta Janusz Kulesza wydał niedawno kolejną publikację. Książka nosi tytuł "Opowieści znad Jabłonki" i zawiera 10 różnych opowiadań związanych z naszym miastem.

W minionym tygodniu ukazała się nowa publikacja Janusza Kuleszy zatytułowana „Opowieści znad Jabłonki”, którą autor zadedykował Zofii Gosk z domu Prus. Tym razem zawiera ona nie tomik poezji, a zbiór dziesięciu opowiadań związanych z Zambrowem.

Wśród opublikowanych przez Janusza Kuleszę tekstów znajdziemy m.in. wspomnienia pochówku żołnierzy poległych w Bitwie o Zambrów, opowieść o bohaterskim czynie Czesława Ędzla, a także opowiastkę o nietypowej spowiedzi Janusza Kuleszy w białostockiej farze. Publikację, która została wydana w miękkiej okładce, zdobią cztery zdjęca przedstawiające okolice zambrowskiej rzeki Jabłonki.

Opowiadań nie można kupić. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych publikacji Janusza Kuleszy, cały nakład zostanie rozdany bezpłatnie przez artystę wśród znajomych i przyjaciół.

Janusz Kulesza urodził się 20 maja 1962 roku w Wysokiem Mazowieckiem. Jest absolwentem Technikum Rolniczego w Marianowie. Od urodzenia związany jest z Zambrowem. W latach 80-tych zadebiutował na łamach Tygodnika Kontakty. Od początku główną płaszczyzną zainteresowań artysty była poezja egzystencjalna, ciągłe pytanie o sens życia, cierpienia, a także powroty do wielkiej, niespełnionej miłości sprzed lat. Równolegle uprawia różne dziedziny sztuki: karykaturę, rzeźbę sakralną oraz fotografię. Jego proza oraz poezja publikowane były m.in. w „Łomżyńskim Tygodniku Kulturalnym”, „Wieściach Gminnych”, „Wiadomościach Zambrowskich”, a w ostatnich latach wielokrotnie na Zambrowskim Portalu Internetowym www.zambrow.org.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: