REKLAMA:

Umowa na realizację kolejnego mazowieckiego odcinka S8 podpisana

inwestycje
02.02.2016 r., godz. 22.00
Prawie 250 mln zł - tyle będzie kosztowała budowa drugiego mazowieckiego odcinka S8 od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województwa podlaskiego. GDDKiA właśnie podpisała umowę na jego realizację.

Przedstawiciele GDDKiA podpisali dziś umowę na realizację kolejnego mazowieckiego odcinka trasy S8. Mowa o fragmencie od istniejącej obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województwa podlaskiego. Kontrakt na budowę tego odcinka opiewa na kwotę niemal 250 mln zł. Za jego realizację odpowiedzialna będzie firma POLAQUA.

Zgodnie z umową za 22 miesiące (bez okresów zimowych), czyli w III kwartale 2018 roku ma być gotowe 9,4 km dwujezdniowej drogi ekspresowej, która połączy istniejącą obwodnicę Ostrowi Mazowieckiej z podlaską częścią S8. Ta ma być w całości oddana do użytku jeszcze w 2017 roku. Wraz z nią powstanie około 24 kilometry dróg serwisowych, łącznic itp. Na tym odcinku drogi S8 nawierzchnia będzie wykonana w technologii asfaltowej. Obie jezdnie zostaną rozdzielone pasem zieleni, który będzie zarazem rezerwą terenu pod dobudowę – w razie potrzeby – 3 pasa ruchu.

Podstawowe dane zamówienia:
:: długość odcinka – ok 9,4 km drogi S8
:: liczba wiaduktów – 4
:: liczba przejść ekologicznych dla dużych zwierząt – 5 szt.
:: 1 kładka dla pieszych na S8
:: nośność 115 kN/oś
:: gwarancja – 10 lat

Również dziś białostocki oddział GDDKiA podpisał umowę na nadzór inwestorski nad tym samym odcinkiem „ósemki”. Pełnić go będzie konsorcjum z liderem Getinsa Polska Sp. z o.o. Wartość umowy opiewa na 7,7 mln. zł.

Przypomnijmy, że to druga z trzech mazowieckich części S8, którą prowadzi białostocki oddział GDDKiA, na mocy zarządzenia Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Wcześniej, 28 stycznia została podpisana umowa na realizację odcinka S8 Wyszków – Poręba.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: