REKLAMA:

Umowa na realizację pierwszego mazowieckiego odcinka S8 podpisana

inwestycje
28.01.2016 r., godz. 18.30
Niebawem powinny rozpocząć się prace przy przebudowie pierwszego z trzech mazowieckich odcinków drogi krajowej nr 8 Wyszków - Poręba. GDDKiA właśnie podpisała umowę z wykonawcą.

Umowę na realizację odcinka S8 Wyszków – Poręba podpisali dziś w Białymstoku przedstawiciele GDDKiA i firmy Skanska. Niespełna 13-kilometrowy fragment drogi ekspresowej będzie kosztował 334,7 mln. zł. To pierwsza z trzech mazowieckich części S8, którą prowadzi białostocki oddział GDDKiA, na mocy zarządzenia Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

- „Odcinek Wyszków - Poręba zaplanowany został po istniejącym śladzie drogi krajowej nr 8 – generalnie będzie to budowa drugiej jezdni, a następnie przebudowa istniejącej. Powstaną więc dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu w każdą stronę, plus pasy awaryjne. Nawierzchnia wykonana zostanie z betonu cementowego. Powstaną trzy węzły drogowe: „Trzcianka”, „Knurowiec”, „Poręba”. Umowa przewiduje też budowę i przebudowę dróg poprzecznych, dróg dojazdowych, ciągów komunikacyjnych krzyżujących się z inwestycją, a także dwóch punktów kontroli pojazdów.” - ponformował nas rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA Rafał Malinowski.

„Eska” zostanie wygrodzona. Zaplanowane są też urządzenia ochrony środowiska – przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne i przeciwolśnieniowe oraz nasadzenia zieleni – tak kompensacyjnej, jak i osłonowo-izolacyjnej, przy przejściach dla zwierząt, a także ozdobnej i funkcjonalnej.

Zgodnie z umową inwestycja ma być gotowa w połowie lipca 2018 roku, czyli w 22 miesiące od chwili podpisania umowy (nie wliczając okresów zimowych). Od grudnia ubiegłego roku trwa już niezbędna wycinka drzew kolidujących z planowaną drogą (na terenach administrowanych przez Lasy Państwowe).

Również dziś podpisana została umowa na nadzór inwestorski nad tym odcinkiem. Pełnić go będzie firma TPF spółka z o.o. z Warszawy.

Warto dodać, że od roku trwa budowa ponad 15-kilometrowej dwujezdniowej drogi ekspresowej S8 na odcinku od obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina. Głównym wykonawcą tego odcinka jest włoska firma ASTALDI S.p.A. Zgodnie z umową firma ta ma zakończyć inwestycję do grudnia 2016 roku.

Ponadto dokładnie rok temu GDDKiA przekazała plac budowy trasy S8 od obwodnicy Zambrowa do granicy województwa mazowieckiego. Prace w tej części drogi wykonuje hiszpańskie konsorcjum firm „RUBAU POLSKA” oraz „CONSTRUCCIONES RUBAU” S.A. Termin zakończenia prac przy tym odcinku zaplanowano na trzeci kwartał 2017 roku.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: