REKLAMA:

84 rodziny z Zambrowa otrzymały „Szlachetne Paczki” [foto+video]

społeczeństwo
13.12.2015 r., godz. 23.50
84 rodziny z Zambrowa otrzymały „Szlachetne Paczki”
Już po raz szósty w Zambrowie "Szlachetna Paczka" osiągnęła pełny sukces! Dzięki niej zostały uszczęśliwione aż 84 rodziny. Mimo biedy, złych warunków, będą spędzać Boże Narodzenie z uśmiechami na twarzach, bo jest ktoś, kogo obchodzi ich los. Właśnie dla nich sztab wolontariuszy włożył masę sił i serca w ankietowanie, odbieranie paczek i dostarczanie paczek danej rodzinie.

„Szlachetna Paczka” to akcja świątecznej pomocy. Na terenie kraju organizowana jest od piętnastu lat. Zambrów włączył się do niej po raz szósty. W ramach akcji w ciągu minionej soboty i niedzieli kilkudziesięciu wolontariuszy rozwiozło paczki do 84 rodzin z Zambrowa i okolic. W sobotę obdarowanych zostało 29 rodzin, natomiast w niedzielę - 55.

Akcja polegała na dotarciu przez wolontariuszy do ubogich rodzin potrzebujących różnorakiej pomocy. Wolontariusze odwiedzali takie rodziny i poprzez wypełnianie specjalnej ankiety mieli za zadanie rozpoznanie faktycznych, a jednoczenie realnych do zaspokojenia potrzeb. W sumie zambrowscy wolontariusze do ogólnopolskiej anonimowej internetowej bazy danych wprowadzili 84 rodziny. Przy każdej wyszczególnione było to, czego dana rodzina najbardziej potrzebuje.

Następnie wolontariusze, wraz z liderem rejonu - Renatą Kacprzak na czele, szukali darczyńców. I to skutecznie, bo do przygotowania konkretnych paczek w Zambrowie zgłosiło się wiele osób indywidualnych, grup oraz instytucje. Ponadto darczyńcy z całej Polski zgłaszali się sami, poprzez odwiedzanie oficjalnej strony akcji i zadeklarowanie chęci przygotowania paczki dla konkretnej rodziny z Zambrowa. W ten sposób aż dla dziesięciu rodzin z Zambrowa i okolic paczki przygotowała grupa przyjaciół z Warszawy, która dostarczyła je dziś kilkoma busami. W sumie w akcję zaangażowało się ponad 160 mieszkańców stolicy.

- „Bierzemy udział w Szlachetnej Paczce już od kilku lat i od kilku lat pomagamy więcej niż 7 rodzinom. W zeszłym roku udało nam się pomóc sześciu rodzinom i w tym roku mieliśmy taką nadzieję, żeby pobić ten rekord zeszłoroczny. Z drugiej strony zobaczyliśmy, że bardzo dużo osób chce się do nas przyłączyć, bo my jesteśmy dosyć dobrze zorganizowani. To dziesięć rodzin wyszło samo z siebie. Zaczynaliśmy tak naprawdę od czterech i w momencie, kiedy wrzuciliśmy na naszą grupę listę potrzeb dla czterech rodzin, to w ciągu 2-3 godzin wszystko było już zarezerwowane.” - powiedziała nam pani Maria Górecka z Warszawy.

Co znalazło się w tych wyjątkowych paczkach? Oczywiście to, co niezbędne i najbardziej potrzebne w tym okresie przedświątecznym i zimowym – żywność, środki czystości, ubrania, buty, sprzęty AGD, łóżka i materace, ale były też prawdziwe prezenty, te, o których rodziny na co dzień mogą tylko pomarzyć. Dla dzieci w paczkach znalazły się m.in. przybory szkolne, zabawki i słodycze.

Wszystkie paczki darczyńcy w minioną sobotę i niedzielę dostarczali do zambrowskiego magazynu „Szlachetnej Paczki” – sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr 4. Część paczek darczyńcy przesyłali z odległych miast. Do przywiezienia prezentów z Warszawy potrzebny był samochód ciężarowy. Paczki, które trafiały do magazynu natychmiast były oznaczane i przekazywane wolontariuszom, którzy wcześniej ankietowali potrzebujące rodziny.

Transportem paczek do rodzin zajmowali się sami wolontariusze. To był dla nich bardzo pracowity weekend. Odwiedzili każdą rodzinę i przyglądając się reakcjom członków rodzin na otrzymane prezenty, sporządzali ankiety.

W sumie w tegoroczną akcję „Szlachetnej Paczki” w Zambrowie zaangażowanych było ok. 70 ochotników oraz nauczyciele z różnych zambrowskich szkół. Dzięki tak dużej grupie osób, które wyraziły chęć pomocy, akcja przebiegła bardzo sprawnie.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz materiału video przedstawiającego przebieg tegorocznej akcji „Szlachetnej Paczki” w Zambrowie.ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: