REKLAMA:

Wojewoda Mazowiecki zezwolił na realizację dwóch odcinków S8

inwestycje
04.12.2015 r., godz. 13.30
Jest już komplet zezwoleń na realizację mazowieckich odcinków drogi ekspresowej S8 od Wyszkowa aż do granicy województw mazowieckiego i podlaskiego (razem 38,5 km). Wydał je Wojewoda Mazowiecki. To kolejny etap procedur mający na celu połączenie dwupasmową drogą szybkiego ruchu stolicę kraju ze stolicą naszego województwa.

Wczoraj Wojewoda Mazowiecki wydał zezwolenie na budowę odcinka drogi ekspresowej S8 na odcinku od Wyszkowa do istniejącej obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. Trzy dni wcześniej (30 listopada) wydał też ZRID na realizację odcinka od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województwa mazowieckiego i podlaskiego.

Obu dokumentom nadany został rygor natychmiastowej wykonalności. Tym samym z dniem wydania decyzji nieruchomości przeznaczone pod drogę przechodzą na własność Skarbu Państwa. Mazowiecki Urząd Wojewódzki będzie prowadził procedurę odszkodowawczą.

Droga ekspresowa S8 ma mieć (na całej długości od Wyszkowa do Białegostoku) dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każda stronę. Na odcinkach mazowieckich o łącznej długości 38,5 km przewidziano budowę 7 węzłów drogowych, rozbudowę istniejących dróg w zakresie inwestycji, budowę dróg dojazdowych, punktów kontroli pojazdów, ekranów akustycznych oraz niezbędnej infrastruktury technicznej.

Jak informuje białostocki oddział GDDKiA, niezbędna wycinka drzew kolidujących z projektowaną drogą ruszy prawdopodobnie jeszcze w grudniu tego roku (na terenach administrowanych przez Lasy Państwowe). Na pozostałych obszarach prace podejmą już wykonawcy, z którymi podpisanie umów na realizację zadań planowane jest na pierwsze miesiące 2016 roku.

Rozpoczęcie prac budowlanych możliwe będzie wówczas w II kwartale przyszłego roku, a inwestycja prowadzona będzie przez 22 miesiące (do tego należy doliczyć okresy zimowe od 15 grudnia do 15 marca w których prac można nie prowadzić). Mazowieckim fragmentem S8 powinniśmy pojechać w drugiej połowie 2018 roku.

Warto dodać, że od roku trwa budowa ponad 15-kilometrowej dwujezdniowej drogi ekspresowej S8 na odcinku od obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina. Głównym wykonawcą tego odcinka jest włoska firma ASTALDI S.p.A. Zgodnie z umową firma ta ma zakończyć inwestycję do grudnia 2016 roku.

Ponadto 28 stycznia br. GDDKiA przekazała plac budowy trasy S8 od obwodnicy Zambrowa do granicy województwa mazowieckiego. Prace w tej części drogi wykonuje hiszpańskie konsorcjum firm „RUBAU POLSKA” oraz „CONSTRUCCIONES RUBAU” S.A. Termin zakończenia prac przy tym odcinku zaplanowano na trzeci kwartał 2017 roku.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: