REKLAMA:

GDDKiA rozstrzyga przetarg na kolejny odcinek „ósemki”

inwestycje
22.10.2015 r., godz. 12.50
334,7 mln zł - tyle wynosi najniższa oferta, jaka wpłynęła w przetargu na budowę 13-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S8, od obwodnicy Wyszkowa do węzła "Poręba" w województwie mazowieckim. Wkrótce GDDKiA otworzy oferty na pozostałe dwa mazowieckie odcinki trasy S8.

Otwarcie ofert na budowę odcinka S8 od obwodnicy Wyszkowa do węzła „Poręba” (wraz z węzłem) odbyło się wczoraj w siedzibie białostockiego Oddziału GDDKiA, który na mocy zarządzenia Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje i realizuje budowę S8 na całej długości - od Wyszkowa, aż po Białystok.

Przetarg dwustopniowy został ogłoszony 31 grudnia ubiegłego roku. W I etapie wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu złożyły 22 podmioty gospodarcze. W następnym do składania ofert cenowych zaproszonych zostało 20 firm i konsorcjów, z czego 11 odpowiedziało składając swoje oferty. Większość z nich oscylowała między 361 a 398 mln zł.

Najniższa okazała się oferta przedstawiona przez firmę SKANSKA S.A., która zaoferowała cenę 334,7 mln zł. Najdroższą natomiast złożyła włoska firma TOTO S.p.A COSTRUZZIONI GENERALI – 463,2 mln zł.

- „Standardowo wszystkie firmy zadeklarowały najkrótszy czas realizacji – 22 miesiące i maksymalną gwarancję - 10 lat. W najbliższym czasie komisja przetargowa przystąpi do weryfikacji złożonych ofert.” - informuje rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA Rafał Malinowski.

Po dopełnieniu wszelkich formalności wyłoniona zostanie oferta najkorzystniejsza. Następnie, po tzw. kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, poznamy wykonawcę tej inwestycji. Podpisanie umowy planowane jest na styczeń 2016 roku. Natomiast prace powinny rozpocząć się już wiosną przyszłego roku.

W najbliższych dniach zostaną jeszcze otwarte oferty na pozostałe dwa mazowieckie odcinki trasy S8. Chodzi o fragmenty dróg od istniejącej obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województwa mazowieckiego i podlaskiego oraz od węzła „Poręba” do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej.

Warto dodać, że od roku trwa budowa ponad 15-kilometrowej dwujezdniowej drogi ekspresowej S8 na odcinku od obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina. Głównym wykonawcą tego odcinka jest włoska firma ASTALDI S.p.A. Zgodnie z umową firma ta ma zakończyć inwestycję do grudnia 2016 roku.

Ponadto 28 stycznia br. GDDKiA przekazała plac budowy trasy S8 od obwodnicy Zambrowa do granicy województwa mazowieckiego. Prace w tej części drogi wykonuje hiszpańskie konsorcjum firm „RUBAU POLSKA” oraz „CONSTRUCCIONES RUBAU” S.A. Termin zakończenia prac przy tym odcinku zaplanowano na trzeci kwartał 2017 roku.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: