REKLAMA:

Rowerzyści wrócili z Gdańska [foto]

rekreacja/wypoczynek
17.07.2015 r., godz. 06.35
Rowerzyści biorący udział w rajdzie rowerowym z Zambrowa do Gdańska powrócili do domów. Dziennie pokonywali około 140 km. Do celu pielgrzymki dotarli 11 lipca, natomiast do Zambrowa większość cyklistów wróciła autokarem dzień później. Dwie osoby w drogę powrotną wybrały się rowerami.

8 lipca z Targowicy Miejskiej przy ul. Wyszyńskiego w Zambrowie grupa rowerzystów wyjechała do Gdańska. W rajdzie udział wzięło 22 rowerzystów, w tym 2 kobiety.

Uczestnicy pokonali w sumie ok. 600 km, omijając przy tym ruchliwe trasy, aby po 4 dniach dojechać do Gdańska. Dziennie cykliści pokonywali około 140 – 160 km, ze średnią prędkością powyżej 20 km/h.

- „Rajd był generalnie dosyć trudny, ponieważ przez trzy dni mieliśmy wiatr czołowy, czyli wiejący nam prosto w twarz. Z dnia na dzień ten wiatr był coraz silniejszy, dlatego wysiłek, jaki musieli włożyć uczestnicy, był dosyć poważny.” – powiedział nam organizator rajdu Eugeniusz Borowski.

Pierwszego dnia rowerzyści dotarli do Mławy. Następnie udali się do Chełmna. Miejscem docelowym trzeciego dnia był Kościerzyn. Do Gdańska cykliści zajechali w sobotę, 11 lipca. Dzień później uczestnicy rajdu mieli czas na zwiedzanie Gdańska, po czym wrócili autokarem do Zambrowa. Dwójka rowerzystów w drogę powrotną wyruszyła na rowerach. Do Zambrowa dojechali w miniony wtorek, 14 lipca w godzinach popołudniowych.

- „Całość przebiegu wyprawy trzeba ocenić pozytywnie, ponieważ przejechaliśmy kolejny rajd bezpiecznie. Wszyscy go ukończyli, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Był co prawda mały incydent pod Kościerzynem, ale wynikał on z winy stanu jezdni; przez rozlane paliwo trzy osoby pośliznęły się i przewróciły. (…) Jako że przygotowanie uczestników było bardzo dobre, to wszystkim udało się rajd ukończyć. Sprawdzianem podstawowym przed wyjazdem był Zambrowski Maraton Szosowy. Uczestnicy startowali na 140 i 200 km.” - podsumował Eugeniusz Borowski.

Za pośrednictwem Zambrowskiego Portalu Internetowego www.zambrow.org organizator rajdu Eugeniusz Borowski pragnie serdecznie podziękować wszystkim sponsorom za częściowe sfinansowanie rajdu. Ponadto szczególne podziękowania kieruje do trzech uczestników rajdu: Marka Modzelewskiego, Krzysztofa Boruca oraz Eugeniusza Skibniewskiego za zadbanie o bezpieczeństwo swoich grup podczas przejazdu drogami wojewódzkimi.


RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: