REKLAMA:

Uroczyste otwarcie największej inwestycji Powiatu Zambrowskiego [foto+video]

inwestycje
17.06.2015 r., godz. 06.40
Mowa o otwarciu nowego budynku Szpitala Powiatowego w Zambrowie, w którym mieści się Izba Przyjęć, Blok Operacyjny oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Uroczyste otwarcie Bloku Operacyjnego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Izby Przyjęć Szpitala Powiatowego w Zambrowie odbyło się w miniony wtorek, 16 czerwca. Rozbudowa i modernizacja zambrowskiego szpitala trwała od lipca ubiegłego roku.

We wczorajszej uroczystości udział wzięli m.in.: Marszałek Województwa Podlaskiego Mieczysław Baszko, Marszałek IV kadencji Jarosław Dworzański, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Marek Adam Komorowski, Przewodniczący Rady Powiatu Józef Dąbrowski, Starosta Powiatu Zambrowskiego Robert Rosiak, wicestarosta Stanisław Rykaczewski, Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski, Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, zastępca wójta Gminy Zambrów Stanisław Krajewski, Wójt Gminy Kołaki Kościelne Sylwester Jaworowski, radni powiatowi, przedstawiciele NFZ, pracownicy zambrowskiego szpitala, a także samorządowcy i dyrektorzy szpitali z sąsiednich powiatów.

Dzięki nowemu budynkowi szpitala w Zambrowie mieszkańcy naszego powiatu będą mieli lepszy dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych. Zambrowski szpital zyskał nowy, wyposażony w trzy sale blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W ramach projektu zakupiony został również specjalistyczny sprzęt medyczny: aparat RTG z ramieniem C i artroskop. Ponadto w budynku znajdują się nowa Izba Przyjęć, pomieszczenia pomocnicze, pomieszczenia dla lekarzy, świetlica oraz sala szkoleniowa.

- „W nowym budynku znajduje się przede wszystkim dwu salowy blok operacyjny, ale ma bardzo wiele pomieszczeń pomocniczych. Znajduje się tu też Oddział Intensywnej Terapii, który też wymaga wielu pomocniczych pomieszczeń, w tym np. sala zabiegowa, izolatka i wiele urządzeń technicznych. Teraz będziemy mieli zupełnie inne warunki do przyjmowania pacjentów na Izbie Przyjęć, gdzie będą wreszcie warunki nowoczesne do przyjęcia oddzielnie dzieci, oddzielnie dorosłych, oddzielnie położnych, oddzielnie osoby chorujące na sprawy krążeniowe, a oddzielnie tych, co wymagają przeprowadzenia np. zabiegów krótszych czy dłuższych nie wymagających hospitalizacji, typu chirurgiczne czy ortopedyczne.” - powiedział nam Bogusław Dębski, prezes Szpitala Powiatowego w Zambrowie.

Łączna wartość projektu wynosi 14,7 mln zł z czego 12,5 mln pochodzi z dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego na rozbudowę zambrowskiego szpitala, które w poprzedniej kadencji przyznał były Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański.

- „Oceny tej inwestycji dokonają pacjenci i ci wszyscy, którzy będą korzystali z tej placówki. Dzisiaj patrząc na to jak został ten projekt zrealizowany, jeszcze może nie w całości, ponieważ aparatura schodzi, pacjentów nie ma, ale napawa optymizmem. Widać, że duża determinacja prezesa i załogi zakończona została sukcesem. Są to bardzo dobrze zainwestowane pieniądze europejskie.” - powiedział nam Jarosław Dworzański, Marszałek Województwa Podlaskiego IV kadencji.

Jak udało nam się dowiedzieć, przy nowym budynku będą wykonywane jeszcze prace związane z zagospodarowaniem terenu, czyli wykonanie podjazdu dla ambulansów, a także parkingów. Prace te nie będą przeszkadzały lekarzom w wykonywaniu obowiązków w nowym budynku Szpitala Powiatowego.Polecamy:
:: Zaglądamy na plac rozbudowy szpitala
:: Postępy na placu budowy szpitala widać „gołym okiem”
:: Prezes szpitala podpisał umowy
:: Co się dzieje na placu rozbudowy szpitala? [foto]
:: Prace przy rozbudowie szpitala idą pełną parą [foto]
:: Więcej pieniędzy na rozbudowę zambrowskiego szpitala
:: Pierwsze łopaty wbite. Rozbudowa szpitala rozpoczęta [foto]
:: Niebawem ruszy budowa bloku operacyjnego
:: Szpital w Zambrowie zyska nowy blok operacyjny [foto]
:: Szpital otrzyma pieniądze na budowę bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii
:: Zambrowski szpital otrzyma wsparcie?
:: Niesprawiedliwy podział środków z RPO? Zambrowski szpital znów nic nie dostanie...

:: Poradnia Rehabilitacji i Fizjoterapii podnosi standardy
:: Sprzęt od WOŚP trafił do zambrowskiego szpitala [foto]
:: Nowe laboratorium w zambrowskim szpitalu [foto]
:: Nowe laboratorium niedługo w Zambrowie
:: Skutecznie zbadają wydolność serca
:: Nowy inkubator w zambrowskim szpitalu
:: Kontrowersje wokół nowej koncepcji rozbudowy szpitala
:: Do zambrowskiego szpitala trafił nowoczesny laparoskop
:: Kolejny nowoczesny sprzęt trafił do zambrowskiego szpitala
:: Pracownia tomografii komputerowej w Zambrowie ma kontrakt z NFZ
:: Wirus świńskiej grypy (A/H1N1) w Zambrowie
:: Zambrowski szpital zakupił nowoczesną karetkę
:: W zambrowskim szpitalu otwarto pracownię tomografii komputerowej
:: Montują tomograf
:: Zambrowski szpital niebawem wzbogaci się o tomograf komputerowy
:: Do lekarza z nr PESEL
:: Tomograf komputerowy gotowy na pierwsze badanie

RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: