REKLAMA:

Największa instytucja artystyczna Wojska Polskiego po raz drugi w Zambrowie [foto]

kultura
29.03.2015 r., godz. 06.20
Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego już po raz drugi koncertował w Zambrowie. Okolicznością do wyjątkowego występu były obchody święta patrona Zespołu Szkół Nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”. Licznie zgromadzona publiczność usłyszała nie tylko wojskowy repertuar, ale również światowe przeboje.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpił wczoraj, 28 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie. Tego dnia arena sportowa „Czerwoniaka” zamieniła się w scenę estradową, na której zaprezentowali się muzycy i wokaliści. Artyści przybyli do Zambrowa na zaproszenie Starosty Zambrowskiego Roberta Rosiaka oraz dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1.

Z zaproszenia na koncert skorzystało ok. 500 osób. Przed nimi wystąpiło prawie 100 artystów zespołu – solistów, wokalistów, chór męski, balet, orkiestra koncertowa i orkiestra symfoniczna składającą się z muzyków symfonicznych, rozrywkowych oraz kameralistów. Program koncertu złożony był z dwóch części: historycznej i rozrywkowej. W obu można było dostrzec, że wczorajszy spektakl w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego był przygotowany z największą precyzją i dbałością o szczegóły. Oprócz oprawy muzycznej i tanecznej, zespół zatroszczył się o stroje i rekwizyty, nawiązujące do danej epoki historycznej.

Patronat medialny nad wczorajszym koncertem sprawował Zambrowski Portal Internetowy www.zambrow.org.

Był to drugi występ tej instytucji w Zambrowie. Podobny koncert odbył się również w hali sportowej „Czerwoniaka” dokładnie rok temu.

Warto dodać, że Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego koncertuje od ponad 60-ciu lat ukazując bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Prezentując muzykę w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami. Zespół Wojska Polskiego odwołuje się do tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Repertuar muzyki sakralnej stanowią utwory o tematyce religijnej, począwszy od Bogurodzicy po pieśni kościelne.

Zespół działa z wielkim rozmachem, stale poszerzając repertuar. Jako instytucja wojskowa za swoje podstawowe zadanie uznaje koncerty poświęcone historii i tradycjom oręża polskiego. Prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia widzowie, tak w kraju jak i poza jego granicami, przyjmują z aplauzem, wysoko ceniąc profesjonalizm i elegancję artystów. Oprócz dawnych pieśni wojennych i wojskowych w programach znajdują miejsce nowe utwory, także z gatunku muzyki pop.

Wczorajszy koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego został zorganizowany z okazji święta patrona ZS1 gen. Stefana „Grota” Roweckiego. Główne uroczystości z tej okazji odbyły się w piątek, 27 marca. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w apelu, a także w spotkaniach z lokalnymi pasjonatami historii. Również wczoraj w izbie historycznej „Czerwoniaka” otwarto wystawę broni historycznej i współczesnej z kolekcji Pawła Sanewskiego, Pawła Zalewskiego i Karola Barana.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z piątkowego apelu, wystawy broni oraz wczorajszego koncertu.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: