REKLAMA:

Kurs Alpha rusza w Zambrowie

religia
19.02.2015 r., godz. 06.15
Szukasz odpowiedzi na różne nurtujące Cię pytania? Chcesz pogłębiać swoją wiarę, przy tym poznać nowych ludzi? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak” zapisz się na kurs Alpha organizowany przez parafię pw. Ducha Świętego w Zambrowie.

Pierwsza edycja kursu Alpha w Zambrowie rusza już w środę, 25 lutego, o godz. 18.30. Spotkanie odbędzie się w Bursie Szkolnej, przy ul. Obwodowej 2 w Zambrowie. Kurs skierowany jest do osób od 14 roku życia wzwyż.

Kurs Alpha jest narzędziem ewangelizacji. Został już zorganizowany w tysiącach katolickich parafii w ponad 65 krajach na całym świecie. Jest zaprojektowany zarówno dla tych, którzy nie uczęszczają do kościoła i szukają odpowiedzi na pytania związane z chrześcijaństwem, jak i dla osób wierzących, chcących pogłębić swą wiarę.

Alpha ma na celu przedstawienie podstawowych prawd wiary chrześcijańskiej, wokół których mogą się zjednoczyć chrześcijanie wszystkich denominacji. Kurs Alpha został zatwierdzony przez przywódców wszystkich głównych denominacji chrześcijańskich i jest używany przez kościoły na całym świecie do niesienia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie, która zmienia ludzkie życie. Kurs jest w pełni zgodny z nauczaniem Kościoła Katolickiego. Świetnie sprawdza się jako element parafialnych działań ewangelizacyjno- katechetycznych. Dlatego ważne jest, aby po zakończonym kursie parafia rozważyła możliwość kontynuacji rozpoczętych spotkań uczestników kursu i umożliwienia im dalszego rozwoju w wierze.

- „W człowieku jest taki etap wiary, która na jakimś etapie życia wystarczy. Jak jest człowiek dzieckiem to wiadomo tematy: Bozia, Jezus, aniołek wystarczy. Później w człowieku rodzą się nowe struktury psychofizyczne, dlatego kurs Alpha ma pomóc utworzyć w człowieku taką dojrzałą wiarę. (…) Każdy człowiek ma pytania i one są często bardzo ważne, lecz często też pozostają bez odpowiedzi. Inicjatywą kursu jest to, żeby pozwolić ludziom rozmawiać na tematy ich pytań. Okazuje się, że często młodzież i osoby starsze nie mają w swoich środowiskach poważnych dyskusji w domu i to powoduje, że pytania zostają bez odpowiedzi. Taka sytuacja powoduje z czasem ludzie rezygnują z pewnych wartości, za które inni umierają.” - powiedział ks. Grzegorz Kierski, wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie.

Kurs składa się z 15 sesji i trwa ok. 10 tygodni. Każda sesja obejmuje poczęstunek, wykład i rozmowy w małych grupach. Wykłady prezentowane w trakcie kursu dotykają przede wszystkim tematów takich jak: życie Jezusa, jego śmierć i zmartwychwstanie, modlitwa, lektura Pisma Świętego, uzdrowienie i życie w Kościele. Wykłady mają na celu zachęcenie uczestników kursu do otwartej dyskusji w małych grupach, w których żadne pytanie nie jest zbyt błache. Ważnym elementem kursu jest weekend, w trakcie którego wykłady i rozmowy koncentrują się na osobie i działaniu Ducha Świętego.

Kurs Alfa jest darmowy. Jak informuje nas ks. Grzegorz można jednak złożyć dobrowolny datek na pokrycie kosztów posiłku.

Zapisy będą prowadzone na pierwszym spotkaniu. W imieniu organizatorów zachęcamy do udziału w kursie.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: